Nowy Wiedźmin to nie Wiedźmin 4 i nie otrzyma wyłączności na żadną platformę PC

Wiedźmin 4
Wiedźmin 4

Wczoraj miała miejsce jedna z najważniejszych zapowiedzi ostatnich lat. Rodzime studio CD Projekt RED zapowiedziało nową grę w uniwersum Wiedźmina, a gracze zaczęli tworzyć przeróżne teorie.

Kilka godzin po ogłoszeniu gry, globalny PR Director firmy Radek Grabowski dał do zrozumienia, że ​​nowa gra nie będzie Wiedźminem 4, lecz produkcją rozpoczynająca zupełnie nową sagę osadzoną w świecie prozy Sapkowskiego. Oznacza to, że możemy być praktycznie pewni, że jej bohaterem nie będzie Geralt, a być może i zabraknie większości ważnych postaci z poprzedniego cyklu.

Grabowski podkreślił również, że nowa gra nie będzie wyłączna na żadną platformę handlową. Wielu graczy doszło do takiego pochopnego wniosku po ogłoszeniu wiadomości o partnerstwie z Epic Games. Współpraca dotyczy tylko zastosowania silnika Unreal Engine 5.

Na koniec mamy jeszcze wiadomość, którą wielu mogło przegapić. Pracami nad nowym Wiedźminem kieruje Jason Slama, który był dyrektorem Gwinta i pracował nad Wiedźminem 3: Dziki Gon jako starszy programista.