Judge Eyes: Testament of the Reaper z pierwszym gameplayem i masą nowych informacji

Joanna Piórkowska | | Przeczytasz w 2 min.

Judge Eyes: Testament of the Reaper to nowa gra twórców serii Yakuza, która dzisiaj została po raz pierwszy pokazana światu podczas pre-show Sony na Tokyo Game Show.

Akcja gry osadzona jest w dobrze znanej dla fanów Yakuzy lokacji, mianowicie Kamurocho, czyli fikcyjnym odpowiedniku dzielnicy Kabukicho w Tokyo. Głównym bohaterem jest Takayuki Yagami, były prawnik, który bronił morderców wygrywając, zdawać by się mogło, niemożliwe do wygrania sprawy. Jednak gdy jego były klient – Shinpei Ookubo, morduje kolejne dwie ofiary, po tym jak Yagami przyczynił się do uwolnienia oskarżonego, jego kariera prawnicza dobiega końca. Ookubo zostaje skazany na śmierć, a trzy lata później główny bohater otwiera biuro detektywistyczne.

W Kamurocho, dzielnicy, w której się wychowywał, pomaga mieszkańcom z trudną przeszłością prowadząc dosyć brutalne życie. Chociaż morderstwa nie są tam czymś niespotykanym, to w pewnym momencie jego kariery detektywistycznej, dochodzi do serii zabójstw. Yagami dostaje ofertę od firmy prawniczej, by przeprowadzić dochodzenie w celu odnalezienia sprawcy i odkrycia prawdy.

Pomimo tego, że mechanika rozgrywki bardzo mocno przypomina tą z Yakuzy, to twórcy zapewniają, że gracze będą mieli do dyspozycji inne umiejętności niż Kiryu, czy Majima. Główny bohater będzie mógł podsłuchiwać i śledzić podejrzanych, zbierać dowody, włamywać się. Wszystko, co niezbędne, by doprowadzić sprawę do końca.

Oprócz głównego zadania polegającego na rozwiązaniu zagadki morderstw, gracze będą mogli podejmować się aktywności pobocznych. Należeć będą do nich przede wszystkim inne zadania wymagające zdolności detektywistycznych. Nie zabraknie oczywiście minigier, takich jak pinball, wyścigi dronów, czy gra na automatach.

Judge Eyes: Testament of the Reaper pojawi się wyłącznie na konsolach PlayStation 4 13 grudnia tego roku w Japonii.

Judge Eyes: Testament of the Reaper – Galeria:

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów