Help Will Come Tomorrow – polski survival wkrótce zadebiutuje na Steam

Help Will Come Tomorrow Pl
Help Will Come Tomorrow Pl

Help Will Come Tomorrow to propozycja od warszawskiego studia Arclight Creations. Pieczę wydawniczą nad tytułem sprawuje dobrze znany wydawca znad Wisły – firma Klabater. Produkcja zadebiutuje na rynku już 21 kwietnia i będzie dostępna na PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Poniżej możecie obejrzeć najnowszy trailer. Chyba zgodzicie się ze mną, że prezentuje się on klimatycznie, a sama produkcja zapowiada się niezwykle obiecująco. Dodatkowo, Help Will Come Tomorrow dostępne będzie w pakiecie wraz z grą We The Revolution, w specjalnej edycji Revolutionary Bundle z 15% zniżką na obydwie produkcje. Jeśli dotychczas nie słyszeliście o We The Revolution, to zachęcam do zapoznania się z naszą recenzją. Nasza recenzja Help Will Come Tomorrow ukaże się już wkrótce.

Help Will Come Tomorrow – trailer

W Help Will Come Tomorrow gracz stanie na czele grupy pasażerów kolei transsyberyjskiej, ocalałych z ataku terrorystycznego. Akcja gry rozgrywka się na Syberii w 1917 roku. Po abdykacji Cara Mikołaja II kraj pogrąża się w chaosie, a wewnątrz imperium wybucha wojna domowa. Do tego dochodzi krytyczna sytuacja na froncie wschodnim. By ocaleć będziemy musieli zmierzyć się nie tylko z niebezpieczeństwami Syberii, ale także słabościami ludzkiej psychiki. Chcąc przeżyć w ekstremalnych warunkach, w pierwszej kolejności będziemy musieli skupić się na zaspokojeniu podstawowych potrzeb, zbudowaniu schronienia, pozyskiwaniu zasobów i zapewnieniu bezpieczeństwa. Kluczowym będzie dbanie o relacje pomiędzy bohaterami, gdyż zdecydowanie łatwiej będzie nam przetrwać współpracując. Poniżej możecie zapoznać się z głównymi, wyszczególnionymi przez twórców, cechami produkcji:

ROZBUDOWANY SYSTEM RELACJI

Help Will Come Tomorrow to gra skupiona na relacjach pomiędzy ocalonymi z katastrofy pasażerami. Każdy z nich pochodzi z innej warstwy społecznej oraz skrywa własne tajemnice. Od decyzji gracza zależy czy bohaterowie będą ze sobą współpracować pomimo różnic klasowych, czy też rzucą się sobie do gardeł. Cechy charakteru i wzajemne opinie pasażerów na swój temat mają niebagatelny wpływ na końcowy sukces lub porażkę w grze.

ZARZĄDZANIE I PRZETRWANIE

Help Will Come Tomorrow to wymagający tytuł z gatunku survival, szczególnie na wyższych poziomach trudności. Od intuicji i planowania gracza zależy czy ocalałym uda się przetrwać nadchodzącą zimę w samym sercu Syberii. Każdy dzień może oznaczać nowe kłopoty. Jeśli pasażerów nie zabije mróz, mogą to zrobić dzikie zwierzęta. Z kolei ucieczka przed zwierzętami może się skończyć pod lufą strzelb czyhających w tajdze tajemniczych wrogów. Niebezpieczeństwa czają się wszędzie. Buduj, rozwijaj swój obóz i poluj na dziką zwierzynę, by sprawniej stawić czoła przeciwnościom losu.

EKSPLORACJA I WYDARZENIA FABULARNE

Wydarzenia fabularne to odrębny element rozgrywki w Help Will Come Tomorrow, powiązany z mapą okolic obozu ocalonych i ich eksploracją. W trakcie gry wybrane przez gracza postacie mogą wziąć udział w specjalnych ekspedycjach mających różne cele. Wydarzenia te wiążą się ze specjalnymi eventami fabularnymi, których przebieg zależy od wcześniejszych wyborów gracza, cech charakteru postaci oraz ich wzajemnych relacji. Ekspedycje są zazwyczaj ryzykowne, ale mogą się bardzo opłacić!