Gameplay Watch Dogs Legion prosto z E3 2019

Watch Dogs Legion
Watch Dogs Legion

Ubisoft podczas konferencji z okazji targów E3 2019, zaprezentował spory fragment rozgrywki z Watch Dogs Legion. Trzecia odsłona serii o hakerach zadebiutuje 6 marca 2020 roku na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Akcja gry będzie się rozgrywała w dystopijnym Londynie, w którym rządzi chaos i bezprawie.

Sama rozgrywka nieco różni się od informacji z przecieków. Twórcy zdecydowanie zmienili schemat rozgrywki, który nie będzie opierał się na graniu jedną postacią. Do wyboru będziemy mieli wielu członków ruchu oporu, których zadaniem będzie wypełnienia kolejnych misji. Jeśli jakaś postać zginie, będziemy mogli spróbować połączyć się z inną postacią, która dysponuje innymi umiejętnościami.

Każdy Londyńczyk jest w pełni symulowany, jego istnienie i historia są ciągłe, a gracze mogą werbować do swojego oddziału każdego, spośród całej populacji. Od agenta MI5 po twardego mięśniaka walczącego na gołe pięści, od genialnego hakera po uczestnika nielegalnych wyścigów ulicznych albo od wschodzącej gwiazdy piłki nożnej po influencera mediów społecznościowych – każdy może dołączyć do ruchu oporu i stać się bohaterem tej historii.

Podczas gameplayu w jednej z misji brała udział staruszka, osiłek o imieniu Ian oraz dziewczyna o imieniu Naomi. Ich zadaniem było zrekrutowanie młodego chłopaka. Wszyscy członkowie ruchu oporu są połączeni z systemem centralnym o nazwie Dedscec, przez który komunikują się ze sztuczną inteligencją o imieniu Bagley.

Watch Dogs Legion – rozgrywka z E3 2019

Watch Dogs Legion – zwiastun E3 2019