Gameplay i rewelacyjny cosplay z Frostpunk: Ostatnia Jesień

Frostpunk The Last Autumn Cosplay (1)
Frostpunk The Last Autumn Cosplay (1)

Do premiery Frostpunk: The Last Autumn, czyli największego rozszerzenia do hitu rodzimego studia 11 bit studios, pozostał dokładnie tydzień. Twórcy postanowili więc graczom dać przedsmak atrakcji oferowanych przez dodatek i opublikowali 12 minutowy gameplay z komentarzem Lead Designera Jakuba Stokalskiego.

Ostatnia Jesień to punkt zwrotny w uniwersum Frostpunka, rzucający światło na wydarzenia rozgrywające się przed atakiem zimy. Gra zabiera nas w podróż do świata zanim został zmrożony na śmierć – świat pełen energii i życia. W dodatku podejmiemy ostatnią próbę walki z naturą, kierując budową generatora mającego ocalić naszych ludzi. Doświadczymy nierównej walki z postępującym mrozem stopniowo prowadzącym Imperium Brytyjskie na skraj upadku.

Twarzą dodatku jest Effie MacLachlan, absolwentka cenionego Uniwersytetu w Cambridge, która po raz pierwszy pojawiła się w zwiastunie The Last Autumn. Dziewczyna chcąc dowieść swej wartości w zdominowanym przez mężczyzn świecie, dołączyła do Imperialnej Kompanii Poszukiwawczej. Effie jest jednym z wielu inżynierów, który niedawno zostali wysłani do nieznanej lokacji, by pracować na ściśle tajnym projektem i jest kontrolowana przez jedynego słusznego władcę społeczności we Frostpunku – gracza.

Materiał z rozgrywki to nie wszystko. By uczcić zbliżającą się premierę, 11 bit studios podjęło współpracę z profesjonalną cosplayerką Moosefix w celu odtworzenia sylwetki Effie MacLachlan. Efekt końcowy możecie podziwiać poniżej.