11 bit studios ogłosiło Frostpunk 2

Frostpunk 2
Frostpunk 2

Rodzime 11 bit studios ogłosiło grę Frostpunka 2 – kontynuację bestsellerowego, nominowanego do nagrody BAFTA tytułu, będącego połączeniem city-buildera, strategii, survivalu i symulatora społeczeństwa.

Frostpunk 2 to pierwszy z trzech projektów, nad którymi pracują obecnie wewnętrzne zespoły deweloperskie 11 bit studios. Przy okazji zapowiedzi nowej gry, podczas zbliżającego się weekendu w dniach od 12 do 16 sierpnia – oryginalny Frostpunk dostępny będzie za darmo na platformie Steam.

W kontynuacji Frostpunka gracze ponownie wcielają się w przywódcę miasta, które do przetrwania i rozwoju stale potrzebuje zasobów i gdzie ekspansja oraz poszukiwanie nowych źródeł energii są nieuniknione. Ale apokaliptyczny świat poszedł do przodu. Po erze węgla, podbój mroźnego Frostlandu w celu rozwoju przemysłu naftowego wydaje się być nową nadzieją na przeżycie dla resztek ludzkości. Zmiany jednak nie przychodzą łatwo. Bowiem nie każdy w różnorodnym i rozwarstwionym społeczeństwie zgodzi się na nowy kierunek rozwoju.

Nie znamy jeszcze daty premiery Frostpunk 2.