11 bit studios nabywa udziały w Fool’s Theory i inwestuje w najnowszą grę studia

11 Bit Studios
11 Bit Studios

11 bit studios poinformowało, że w podpisało umowę kupna udziałów w spółce Fool’s Theory, odpowiedzialnej między innymi za stworzenie gry Seven: The Days Long Gone. 11 bit studios staje się tym samym właścicielami 40% udziałów. Pierwsza transza zakupu wynosi 2,62 mln złotych, kolejna zostanie uregulowana w terminie do 7 miesięcy od premiery gry RPG o roboczym tytule Vitriol autorstwa Fool’s Theory, która to gra zostanie wydana przez 11 bit studios. Wysokość drugiej transzy zależna będzie od recenzji użytkownika na Steam i przychodów netto, ale nie będzie mniejsza niż 1,57 i większa niż 3,66 mln złotych.

Żeby objąć wzrokiem całość inwestycji w utalentowany zespół, należy pamiętać, że 11 bit studios jako wydawca zainwestuje w produkcję gry Vitriol ponad 17,5 mln złotych.

Szef zespołu Fool’s Theory podkreśla spójność wizji obu firm i w podejściu do tworzenia gier:

Przede wszystkim, to co uderzyło mnie na początku, kiedy się poznaliśmy, to nasze bardzo podobne podejście do pracy. Wyznajemy podobną filozofię tworzenia i wartości, którymi kierujemy się w kreacji gier. Nasza specjalizacja i doświadczenie to gry narracyjne, w których historia niesie ze sobą głębsze przesłanie. To się doskonale łączy z 11 bitową filozofią meaningful games

Jakub Rokosz