Frostpunk w październiku wyląduje na PlayStation 4 i Xbox One

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.
Frostpunk Console Edition
Frostpunk Console Edition

11 bit studios poinformowało, że gra Frostpunk zadebiutuje na konsolach PlayStation 4 i Xbox One już 11 października. Jeden z największych rodzimych hitów ostatnich lat, zadebiutował pierwotnie na PC w kwietniu 2018 roku i z miejsca podbił serca graczy i dziennikarzy zdobywając szereg prestiżowych nagród.

Konsolowa edycja Frostpunk ma być w pełni dopasowana do funkcjonalności nowych platform, co podkreśla sam Jakub Stokalski z 11 bit studios:

Od początku wiedzieliśmy, że chcemy przenieść Frostpunka na konsole. Jednocześnie nie chcieliśmy, bo to był po prostu port. Zależało nam, by grający we Frostpunka na konsolach gracze czuli jakby było to produkt stworzony od podstaw z myślą o tych platformach. Dlatego praktycznie każdy element gry zaprojektowaliśmy od nowa tak, by jak najbardziej intuicyjnie działał z kontrolerami. Oprócz zmian w interfejsie użytkownika, w grze mamy ekspresowe menu z szybkim dostępem do najistotniejszych akcji, łatwe w użytku koła wyboru, ułatwiający precyzyjne budowanie widok z góry, powiększone ikony i wiele innych. Wierzymy, że Frostpunk będzie nowym benchmarkiem dla gatunku strategii na Xbox One i PlayStation 4

Warto dodać, że gra zadebiutuje nie tylko w wersji cyfrowej, ale również fizycznej. Frostpunk na półkach sklepowych będzie dostępny od 18 października.

Zwiastun Frostpunk Console Edition

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów