Druga edycja targów Warsaw Games Week za nami

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 3 min.

Dzisiaj zakończyły się trwające od czterech dni targi T-Mobile Warsaw Games Week. Drugą edycję imprezy odwiedziło aż 24 300 graczy, to o 5 tys. więcej niż w ubiegłym roku, choć należy dodać, że wówczas impreza trwała 3 dni. Finałowy dzień tragów upłynął przede wszystkim pod znakiem finałów turniejów gier z dużymi stawkami. Rozgrywki w Rainbow Six Siege i nagrodę w wysokości 10.000 zł wygrała drużyna Patokalipsa. Jeżeli chodzi o Tekken 7, na odbywający się w Tokio, prestiżowy Turniej Żelaznej Pięści pojedzie jako Artur „FARM2PLAY|Devil” Wleklik.

t-mobile-warsaw-games-week_dzien-4-5

Niedziela na T-Mobile Warsaw Games Week 2016 przyniosła nam wyniki turniejów, które od początku imprezy przyciągały tłumnie kibiców i chętnych do włączenia się w rywalizację. W finale wielkiego turnieju Rainbow Six Siege od Ubisoft i ESL Polska zmierzyły się drużyny Patokalipsa i VIS Maior. Patokalipsa okazała się lepsza i wróciła do domu z nagrodą 10.000 zł (ogólna pula nagród wynosiła aż 20.000 zł). W turnieju Tekken 7, po zaciętej rywalizacji najlepszych graczy, w której wzięli udział: Janusz „Caradolph” Mutor, Mateusz „FARM2PLAY|Matt-JF” Wleklik i Artur „FARM2PLAY|Devil” Wleklik, nagrodę w wysokości 1.000 zł, kopię gry Tekken na PS4 oraz wyjazd na Turniej Żelaznej Pięści w Tokio wygrał „Devil”. Szczęśliwy zwycięzca będzie reprezentował Polskę jako jeden z trzech zawodników z Europy. W finałach Polskiej Ligi Playstation Plus w Uncharted 4 zwyciężyła natomiast drużyna HSC, wywalczywszy sobie nagrodę rzędu 5.000 zł.

patokalipsa_mistrzowa-polski-w-rainbow-six-siege

Pośród atrakcji nie zabrakło też, jak każdego dnia, wizyt znanych osób związanych ze światem gier. W strefie Xbox na konsoli Xbox One w grę FIFA 17 zmierzył się ze zwiedzającymi Marek Saganowski z Legii Warszawa. Wśród gości pojawił się także Jacek Rozenek – odtwórca roli Geralta z serii gier Wiedźmin – by przypatrzeć się prapremierze Gwinta w strefie CD Projekt RED i przekonać się, co mają do zaoferowania targi.

jacek-rozenek-odwiedzial-strefe-gwint-na-t-mobile-warsaw-games-week

Tegoroczną edycję T-Mobile Warsaw Games Week należy niewątpliwie zaliczyć do niezwykle udanych gamingowych wydarzeń. W ciągu czterech dni zaprezentowano technologie i gry, które w ciągu najbliższych miesięcy będą rozpalały emocję wszystkich miłośników gier. Edycja 2016 z pewnością nie była rozczarowaniem, ale jednak pozostaje odrobina niedosytu. Może w kolejnym roku targi Warsaw Games Week staną się w końcu wielkie.

t-mobile-warsaw-games-week_dzien-4-2

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów