Destiny 2: Porzuceni – poznaj zasady trybu Gambit

Destiny 2 Porzuceni
Destiny 2 Porzuceni

Duże rozszerzenie gry Destiny 2 pt. Porzuceni zadebiutuje we wrześniu. Jednym z jego najważniejszych elementów będzie nowy tryb Gambit. Dziś dzięki materiałowi filmowemu poznaliśmy dokładnie jego zasady.

W trybie Gambit stają naprzeciw siebie dwie czteroosobowe drużyny. Przez większość czasu będą one walczyć na oddzielnych mapach z różnymi rodzaju przeciwnikami. Zadaniem graczy w tym trybie jest ubijanie wszystkiego na swojej drodze, zbieranie pyłu i przynoszenie go banku. Gdy zginiemy pył, który mamy przy sobie przepada, więc trzeba bardzo uważać.

Czym więcej pyłu uzbieramy, tym drużyna przeciwna ma więcej problemów, bo w ich lokalizacji pojawiają się silni przeciwnicy. Puki ich nie pokonają nie mogą lokować pyłu do banku. Co 25 pyłów zamiast przywoływania bestii, gracze mogą przeprowadzić potężną inwazję do lokacji przeciwników. W tym czasie łatwo wrogowi pokrzyżować szyki, ale trzeba zastanowić się czy nie lepiej pomóc w danym momencie swojej drużynie. Wygrywa team, która uzbiera pierwszy 75 pyłów i pokona finałowego bossa.

Wygląda więc na to, że Gambit będzie łączył ze sobą najlepsze elementy Destiny – kooperację i współdziałanie w PvE i PvP.

Dokładny przebieg rozgrywki w tym trybie możecie zobaczyć na poniższym filmie.

Destiny 2 – jak grać w tryb Gambit?

Rozszerzenie Porzuceni do gry Destiny 2 dołączy już 4 września bieżącego roku.


Źródło: Informacja prasowa