Dead Island 2 może zadebiutować w pierwszym kwartale 2023 roku

Dead Island 2
Dead Island 2

Jak donosi serwis VGC, rzecznik Embracer Group, do której należy wydawca Deep Silver, zasugerował, że  Dead Island 2 może zostać wydane przed końcem marca 2023 roku, czyli przed zakończeniem kolejnego roku finansowego. 

Już w zeszłym tygodniu słychać było doniesienia, że długo opóźniany tytuł jest na dobrej drodze by, zadebiutować może nawet i w tym roku. Tom Henderson informował o nowych szczegółach na temat sequela, który został ogłoszony w 2014 roku. Według niego rozgrywka jest podobna do pierwszej części, ale wprowadzono do niej szereg usprawnień. Premiera zaś ma mieć miejsce w 2022 lub 2023 roku. 

Wczoraj szef Embracer, Lars Vingefors, zaznaczył, że nie może oficjalnie wypowiedzieć się w tej sprawie, bo oficjalne ogłoszenie leży w gestii wydawcy, ale premiera niezapowiedzianej gry AAA jest coraz bliżej i powinna nastąpić do końca marca przyszłego roku.

Przypomnijmy, że Dead Island 2 to sequel pierwszoosobowej gry akacji z 2011 roku, za produkcję której odpowiadał wrocławski Techland. Tytuł został zapowiedziany w 2014 roku podczas targów E3.