Days Gone ze zwiastunem fabularnym

Sprawdźcie jak będzie wyglądać fabuła

Kacper Cembrowski | @_Diabe | | Przeczytasz w 2 min.

Wydawca, Sony Interactive Entertainment, oraz deweloper, studio Bend, udostępnili na wczorajszym evencie State of Play najnowszy zwiastun Days Gone.

Days Gone to gra z otwartym światem z zombie w roli głównej. Deweloperzy podchodzą do tematu nieco inaczej – w tym świecie umarlaki poruszać się będą w wielkich grupach, dzięki czemu nie będzie można ich tak łatwo i bezproblemowo zlikwidować. Gracz musi nauczyć się ich zachowań i nawyków, aby skutecznie sobie z nimi radzić, a twórcy przyznają, że losowe natknięcie się na grupę żywych trupów może przysporzyć sporo problemów. Zombiaki nie będą jednak jedynym zagrożeniem w świecie gry – podczas plagi umarlaków powstało mnóstwo przestępczych grup, które równie chętnie się nami „zajmą”. W kwestii przetrwania nie pomogą nam również zwierzęta, a niejednokrotnie głównym zagrożeniem może być nawet pogoda. Główny bohater poruszać się będzie na motocyklu, co niewątpliwie dodaje klimatu. Co ciekawe, wszystkie stworzenia w tym świecie będą musiały pić, jeść i spać, aby przeżyć.

Najnowsza ekskluzywna produkcja na konsolę japońskiego giganta niedawno pokryła się złotem. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat, zajrzyjcie pod ten link. Jeżeli chcecie zobaczyć garść świeżych zrzutów ekranu oraz fragment z rozgrywki, kliknijcie tutaj. Wątek główny w Days Gone będzie trwał aż 30 godzin, z czego 6 będą zajmować przerywniki filmowe. Jest to wynik zaskakująco wysoki, bowiem na przykład takie The Last of Us miało jedynie 1,5 godziny cutscenek. Bend Studio planuje w tej dziedzinie dorównać Hideo Kojimie? Bardzo możliwe. Niedawno zostało również zapowiedziane, że produkcja otrzyma DLC po premierze. Jeśli jesteście zainteresowani wspomnianym dodatkiem, zajrzyjcie tutaj.

Days Gone – zwiastun fabularny ze State of Play 2019

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów