Podsumowanie pierwszego State of Play w 2021 roku!

State of Play

Dużo się działo u Sony w ostatnim czasie. Kilka miesięcy temu japoński gigant wypuścił na rynek PlayStation 5, zapowiadając w podobnym czasie masę elektryzujących gier – Ratchet & Clank: Rift Apart, God of War Ragnarok czy Horizon: Forbidden West, a kilka dni temu mieliśmy do czynienia z zapowiedzią nowych gogli PlayStation VR. Wielkimi krokami zbliża się również marzec, a wraz z nim nowa rozpiska dla posiadaczy abonamentu PlayStation Plus. Sony miało więc mnóstwo świetnego materiału do pokazania na pierwszym w tym roku State of Play… a co pokazali? Zapraszam.

Crash Bandicoot 4: It’s About Time dostanie aktualizację na PlayStation 5

Najnowsza część przygód jamraja pręgowanego otrzyma ulepszoną wersję na konsolę PlayStation 5. Deweloperzy wypuszczą darmową aktualizację dla posiadaczy gry już 12 marca. Produkcja zapewni zaawansowane audio 3D, 60 klatek na sekundę oraz pełne wsparcie dla rozdzielczości 4K. Dodatkowe niesamowite wrażenia sprawią haptyczne wibracje oraz adaptacyjne spusty w kontrolerze DualSense.

Returnal z nowym fragmentem rozgrywki. Jest się czym zachwycać

Nowy zwiastun Returnal skupia się na głównej mechanice produkcji – po śmierci będziemy przemierzać całkowicie nowe lokacje z innymi przeciwnikami. Nigdy zatem nie będziemy pewni, czego możemy się spodziewać. Horror wygląda naprawdę interesująco i zdecydowanie warto śledzić dalsze losy produkcji

Sifu – nowa gra od studia Sloclap, twórców Absolvera

Zapowiedziano nową produkcję od twórców Absolvera. Nie dowiedzieliśmy się wiele z pierwszego zwiastuna – nie da się jednak ukryć, że Sifu będzie grą akcji, w której wcielimy się w wojownika Kung-Fu. Tytuł ma pojawić się jeszcze w tym roku na komputerach osobistych z systemem Windows za pośrednictwem platformy Epic Games Store oraz na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5.

Solar Ash – obłędna produkcja od zespołu Heart Machine

Heart Machine stworzyło wcześniej grę Hyper Light Drifter, której nie można było odmówić niesamowitej oprawy audiowizualnej. Podobnie jest w przypadku ich nowego dzieła, Solar Ash. Tytuł wygląda wręcz obłędnie i robi kolosalne wrażenie na pierwszy rzut oka. Premiera jeszcze w tym roku na komputerach osobistych z systemem Windows za pośrednictwem platformy Epic Games Store oraz na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5.

Poznaliśmy datę premiery Kena: Bridge of Spirits

Studio Ember Lab przygotowało nowy zwiastun nadchodzącej gry Kena: Bridge of Spirits i cóż, produkcja wygląda wręcz obłędnie. Nowy zwiastun nie pozostawia złudzeń – wizualnie będzie to jedna z lepszych gier na nowej generacji. Poznaliśmy również datę premiery gry. Kena: Bridge of Spirits zadebiutuje już 24 sierpnia.

Nachodzi nowy Oddworld! Gra będzie dostępna za darmo w PS+ już w kwietniu!

Deweloperzy zapowiedzieli nową odsłonę kultowej już serii – nadchodzi Oddworld: Soulstorm. Na zwiastunie z elementami gameplayu twórcy przyglądają się ciekawej mechanice, dzięki której haptyczne wibracje w DualSense będą odzwierciedlały bicie serca głównego bohatera. Gameplay wygląda naprawdę interesująco i jest na co czekać, tym bardziej, że już za miesiąc produkcja zasili szeregi kwietniowej rozpiski abonamentu PlayStation Plus. Produkcja pojawi się już 6 kwietnia na komputerach osobistych z systemem Windows za pośrednictwem platformy Epic Games Store oraz na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5.

Knockout City na nowym zwiastunie. Jeśli tęskniliście za zbijakiem z podstawówki, EA przygotowało coś dla Was

Electronic Arts przygotowało nowy zwiastun Knockout City – gry sieciowej z motywami zbijaka, kultowej gry szkolnej. Produkcja zadebiutuje 21 maja tego roku na komputerach osobistych z systemem Windows oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Najnowszy trailer produkcji możecie obejrzeć poniżej.

Five Nights at Freddy’s: Security Breach na nowym materiale

Tak, dobrze widzicie – FNAF jeszcze żyje… i cóż, ma się lepiej niż kiedykolwiek! Na nowym materiale z gry możemy zobaczyć mnóstwo nowych elementów rozgrywki, których nie było w poprzednich, niezwykle popularnych w serwisach YouTube oraz Twitch, odsłonach. Produkcja pojawi się w tym roku na komputerach osobistych z systemem Windows oraz na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5. Niepokojący zwiastun możecie obejrzeć poniżej.

Deathloop, gra od twórców Dishonored, z nowym zwiastunem

Deathloop otrzymało kolejny zwiastun. Trzeba przyznać, że Arkane Studios umie robić zwiastuny jak nikt inny, bowiem chyba nie ma osoby, która nie ma ochoty sięgnąć po nowe dzieło twórców Dishonored od razu po obejrzeniu trailera. Gra pojawi się na PC i PS5 już 21 maja.

Final Fantasy VII Remake dostanie wersję na PlayStation 5

Square Enix zapowiedziało Final Fantasy VII Remake: Intergrade, czyli ulepszoną wersję gry dla PS5. FFVII Remake na konsoli nowej generacji zapewni lepszą grafikę, udoskonalone tekstury oraz rozgrywkę w 60 klatkach na sekundę. Otrzymamy również rozszerzenie historii, w którym fabuła skupi się na Yuffie, bohaterce znanej z Midgaru. Final Fantasy VII Remake: Intergrade zadebiutuje 10 czerwca bieżącego roku.

I to wszystko! Czy pierwsze w tym roku State of Play spełniło Wasze oczekiwania? Dajcie znać w komentarzach.