Czy Soul Calibur VI będzie ostatnią odsłoną serii?

Soulcalibur VI
Soulcalibur VI

Ekipa Dualshockers gościła na targach Gamescom w Kolonii. Dziennikarze tego portalu mieli okazję zamienić kilka słów z producentem gry SoulCalibur VI, Motohiro Okubo, który szczerze wypowiedział się o serii oraz jej przyszłości. Okubo nie ukrywał, że marka SoulCalibur znalazła się w bardzo trudnej sytuacji.

Okubo potwierdził, że jeśli SoulCalibur VI nie odniesie sukcesu, to najprawdopodobniej nie ujrzymy już kolejnych odsłon tej kultowej serii. Gdy rozmawiający z nim dziennikarz stwierdził, że lepiej kupić SoulCalibur VI, producent odrzekł, że ma nadzieję, że gracze zdecydują się na taki krok. Nie chce ich jednak szantażować i zmuszać do zakupu gry, mówiąc, że jeśli jej nie kupią, to nie ujrzą kolejnych części.

Wszystko wskazuje na to, że przyszłość marki SoulCalibur leży w rękach graczy. Fani serii muszą sobie odpowiedzieć na pytanie, czy są w stanie udzielić twórcom kredytu zaufania. Jeśli nie, ich ulubiony cykl może zniknąć na zawsze. Zawsze przykro jest patrzeć, jak kultowa marka umiera na naszych oczach. Pozostaje nam jedynie czekać na pierwsze recenzje SoulCalibur VI i mieć nadzieję, że tytuł ten sprosta wymaganiom graczy.

SoulCalibur VI zadebiutuje już 19 października tego roku. Tytuł ten zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

SoulCalibur VI – zwiastun


Źródło: https://www.dualshockers.com/soulcalibur-6-could-be-last/