Clinically Dead – polska psychodeliczna gra logiczna zadebiutuje już jutro

Jakub Smolak | | Przeczytasz w 2 min.
Clinically Dead
Clinically Dead

Clinically Dead to projekt, za który odpowiada jednoosobowe studio Mogila Games z Krakowa. Autor gry, Paweł Mogiła, pracował nad tym tytułem ponad cztery lata, a finalna wersja pojawi się na Steam już jutro. Poniżej możecie obejrzeć trailer prezentujący, z czym w Clinically Dead będą mieć do czynienia gracze.

Clinically Dead – trailer

Clinically Dead jest grą logiczną, której motywem przewodnim jest stan śmierci klinicznej. Jak wskazuje twórca, ukończenie produkcji powinno zająć nam od 4 do 6 godzin. W trakcie przygody gracz będzie musiał rozwiązać wiele niełatwych zagadek logicznych oraz mierzyć się z psychodeliczną zawartością. To, co od razu rzuca się w oczy to niekonwencjonalna oprawa graficzna. Jaskrawe, mocne kolory nadają tej produkcji oryginalnego klimatu. Dla tych którzy obawiają się zbyt jaskrawych barw, autor przygotował specjalny tryb zmniejszający ich intensywność. Paweł Mogiła opowiada o projekcie w następujący sposób:

„Decydującą rolę odgrywa manipulacja czasoprzestrzenią. W Clinically Dead samo poruszanie się wpływa na czas, a poszczególne kolory określają czas, który nam pozostał. Przykładowo, barwa niebieska oznacza czas o niskiej wartości. Czerwień to z kolei duża ilość czasu. Poruszamy się więc nie tylko w trzech standardowych kierunkach, ale też w czwartym, którym jest właśnie czas.”

„Kluczowym elementem rozgrywki jest rozwiązywanie zagadek. Aby je rozwikłać, trzeba w praktyce np. przemieszczać przedmioty czy naciskać odpowiednie przyciski. Co ważne, Clinically Dead nie jest łatwą grą.”

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów