CI Games zapowiada Sniper: Ghost Warrior Contracts. Premiera w przyszłym roku

Sniper Ghost Warrior Contracts
Sniper Ghost Warrior Contracts

Rodzime studio CI Games, po wypuszczeniu w 2017 roku kiepsko przyjętej przez recenzentów gry Sniper: Ghost Warrior 3, nie zamierza porzucić serii. Dzisiaj firma zapowiedziała, że czwarta część cyklu zatytułowana Sniper: Ghost Warrior Contracts zadebiutuje w 2019 roku w edycji na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

W nowym tytule deweloper odchodzi od otwartego świata, który przysporzył poprzedniej odsłonie wielu problemów technicznych. Sniper: Ghost Warrior Contracts zabierze graczy do syberyjskiej dziczy, a system rozgrywki będzie się opierał na gotowych scenariuszach, czyli kontraktach podczas realizacji których będziemy musieli wyeliminować określony cel. Gra będzie zwierała zarówno tryb dla jednego gracza jak i multiplayer.

Marek Tymiński, dyrektor generalny CI Games twierdzi, że jego zespół wiele wyniósł  z błędów popełnionych przy tworzeniu Ghost Warrior 3 i nowa odsłona zmieni nieco charakter i zapewni bardziej taktyczną rozgrywkę.

To ekscytujące, patrzeć jak zespół jest zmotywowany i ciężko pracuje nad kolejną snajperską grą. Tym razem nie musimy zaczynać od zera i skupiamy się na rozwijaniu nowych treści i ulepszanie rzeczy, które już mamy. To podkreśla zaangażowanie CI Games w słuchanie swojej społeczności.