Chińskie NetEase Games wykupuje część udziałów Quantic Dream

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę

NetEase Games właśnie nabyło mniejszościowy pakiet akcji Quantic Dream, studia odpowiedzialnego za stworzenie Detroit: Become Human. Chińska firma w ciągu ostatniego roku znacznie się rozwinęła i wcześniej ogłosiła partnerstwo z innym dużym graczem w branży, firmą Bungie stającą za stworzeniem serii Halo i Destiny. NetEase Games nieustannie kontynuuje starania, aby znaleźć programistów, do tworzenia gier na nową generację.

Dotychczas Quantic Dream były mocno powiązane z Sony Interactive Entertainment i jego konsolami. Studio jednak wciąż działało niezależnie, tak więc partnerstwo z inna firmą, teoretycznie nie powinno zaburzyć współpracy z Sony. Sytuacja z Bungie pokazuje jednak, że może być różnie, gdyż deweloper kilka tygodni temu zarwał trwającą kilka lat współpracę z Activision. Oczywiście ciężko zakładać, że partnerstwo z NetEase miało na to jakikolwiek wpływ, ale z pewnością zachęca to do spekulacji.

Quantic Dream informowało jakiś czas temu, że niebawem podzieli się z graczami dobrymi wieściami, czyżby miało nimi być partnerstwo z chińską firmą?

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów