Bungie przedstawiło plan rozwoju Destiny 2 do 2022 roku. Destiny 2: Poza Światłem już we wrześniu

Destiny 2 Beyond Light
Destiny 2 Beyond Light

Bungie ogłosiło kolejne rozszerzenie do Destiny 2. Dodatek zatytułowany Beyond Light zadebiutuje już 22 września. Co ciekawe, twórcy podali także tytułu dwóch kolejnych dodatków i przedstawili plan rozwoju gry do końca 2022 roku.

Destiny 2: Poza Światłem zabierze nas na zupełnie nową lokację jaką będzie czwarty co do wielkości księży Jowisza – Europa. Jest to glob, na który czekałem od pierwszej odsłony. Europa to niezwykle mroźny i skuty lodem satelita, pod którego grubą powierzchnią znajduje się płynny ocean.

Dodatek to nie tylko nowa lokacja i kampania fabularna. Strażnik, niezależnie od klasy otrzyma nowe specjalne zdolności. Twórcy przygotowali także nowy najazd i wydarzenia publiczne.

Studio ogłosiło już dwa kolejne rozszerzenia na lata 2021 i 2022 – The Witch Queen i Lightfall . Ten ostatni będzie finałowym rozdziałem sagi rozpoczętej w pierwszym Destiny.

Destiny 2 2020 2022
Destiny 2 2020 2022

Destiny 2 na PS5 i Xbox Series X

Tej jesieni Destiny 2 zostanie wydane na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X. Obie wersje będą działać w 4K przy 60 klatkach na sekundę. Ponadto cała zakupiona zawartość na PS4 i Xbox One, automatycznie zostanie przeniesiona na PS5 i Xbox Series X. W 2021 roku Bungie planuje rozpocząć wzajemną rozgrywkę między wszystkimi platformami.

Destiny 2 – twórcy usuwają zawartość

Niestety mamy też przykre informacje. We wrześniu z gry zostanie usuniętych kilka sporych i ciekawych lokacji  – Mars, Io, Tytan, Merkury i Lewiatan. Oznacza też że treści związane z tymi miejscami, będą już niedostępne. Od 22 września uniwersum Destiny 2 będzie obejmować:

  • Europa
  • Kosmodrom (z Destiny 1)
  • Księżyc
  • Splątany brzeg
  • Śniące miasto
  • Europejska martwa strefa
  • Nessus