Zodiak na PS Vita zapowiedziany podczas TGS

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.

Podczas skromnej konferencji prasowej odbywającej się na targach Tokyo Game Show zaprezentowana została nowa produkcja pt. Zodiak. Gra przeznaczona będzie na PlayStation Vita oraz sprzęty mobilne z systemem operacyjnym Apple, a jej premiera będzie miała miejsce w 2015 roku. Za produkcją stoją dwie japońskie osobistości związane już wcześniej ze środowiskiem gier jRPG; kompozytor Hitoshi Sakimoto, odpowiedzialny za ścieżkę dźwiękową m.in. do Final Fantasy czy Tactics Ogre oraz pisarz Kazushige Nojima, który również pracował przy tworzeniu kilku części Final Fantasy i wielu innych grach. Współpraca tej dwójki wraz z małym francuskim studiem Kubojo dała owoc w postaci Zodiaku.

Fabuła gry, jak nie trudno się domyślić związana jest z 12 znakami zodiaku. Również system klasowy będzie ściśle z nimi powiązany, każdej klasie będą przysługiwać inne umiejętności i mocne strony. Ścieżka dźwiękowa w grze nie będzie zaskoczeniem, każdemu miłośnikowi gier jRPG będzie kojarzyła się z produkcjami, przy których brał już wcześniej udział Hitoshi Sakimoto.

Również wygląd i schemat rozgrywki nie wydaje się dość oryginalny. Jest raczej łudząco podobny do hitowej produkcji Ubisoftu – Child of Light. Nie został ujawniony jeszcze sposób dystrybucji gry, ale na obecną chwilę wchodzą grę dwa rozwiązania: free-to-play lub płatna edycja cyfrowa.

 

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów