Zaprezentowano pierwszy pokaz rozgrywki z Demon’s Souls Remake

Demons Souls Gameplay Ps5
Demons Souls Gameplay Ps5

Podczas PlayStation 5 Showcase, specjalnego eventu przeznaczonego na ogłoszenie ceny i daty premiery konsoli, a także zaprezentowania nadchodzących na nią gier, pojawiła się niespodzianka w postaci pierwszego materiału z rozgrywki z odświeżonej wersji Demon’s Souls.

Pokaz rozpoczęła scena, w której Dziewica w Czerni (Maiden in Black) budzi głównego bohatera w Nexus, miejscu w oryginale stanowiącym rozdroże, z którego można było wybierać kolejne etapy. Następnie materiał przeszedł już do pełnoprawnego gameplay’u, podczas którego mieliśmy okazję zobaczyć, jak prezentuje się odwzorowanie prologu gry. Kilkuminutowy fragment z rozgrywki zwieńczyła walka z bossem, The Vanguard, skwitowana oczywiście kultowym dla serii napisem You Died. Zwiastun został zakończony przebitkami ze spotkań z różnymi bossami, z którymi walczyło się podczas przechodzenia oryginału.

Pierwszym, co rzuca się w oczy w tworzonym przez Bluepoint Games remake’u pierwszej części serii Souls od studia From Software, jest fenomenalna oprawa graficzna. Wystarczy obejrzeć w sieci początek rozgrywki z oryginalnej gry, by przekonać się, jak gruntowny przeszła ona lifting. Dodatkowo wszystkie ruchy postaci wydają się nadzwyczaj płynne, nawet w porównaniu do najnowszej części serii, Dark Souls 3. Ciekawym smaczkiem jest natomiast animacja skoku, która otworzyła rozgrywkę. Nie było jej w oryginale, więc możemy się tylko domyślać, czy autorzy z Bluepoint Games dodali do Soulsów nową mechanikę kontekstowych skoków (Demon’s Soulsy nie miały nawet klasycznych dla serii skoków z biegu), czy to tylko animacja stworzona na potrzeby pokazu.

Nie znamy daty premiery Demon’s Souls Remake, ale potwierdzono informacje, że gra zmierza na PS5, gdzie przynajmniej przez jakiś czas ma być console excluviem, a także na PC. Fani Soulsów i nie tylko oni powinni ostrzyć sobie zęby na ten tytuł.

AKTUALIZACJA

Panel na końcu materiału okazał się błędem ze strony Sony i gra zmierza wyłącznie na PS5.