Yuji Naka, „ojciec” serii Sonic, pracuje dla Square Enix

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.

Yuji Naka ogłosił dzisiaj za pośrednictwem Twittera, że od stycznia pracuje dla firmy Square Enix. Ojciec kultowej serii Sonic ma pracować nad rozwojem gier, a jego pierwszym zadaniem jest stworzyć tytuł z przyjemnym gameplayem.

W japońskiej wersji tweeta Yuji Naka wyjaśnił również, że jest podekscytowany rozpoczęciem pracy dla Square Enix, firmy który obsługuje szeroki zakres gatunków.

Naka zasłynął głównie jako programista pierwszej odsłony cyklu gier z niebieskim jeżem zatytułowanej Sonic the Hedgehog. Gra ukazała się w 1991 roku na konsoli Sega Mega Drive i z miejsca zaskarbiła sobie sympatię graczy. Jednak jego praca nie ograniczała się jedynie do serii Sonic. Już w latach 80-tych ubiegłego wieku pracował przy produkcji chociażby Phantasy Star, a w latach 90-tych nad Nights into Dreams czy ChuChu Rocket!.

W ostatnich latach pracował głównie jako producent, a jego najnowszą grą konsolową jest wydane w 2015 roku Rodea the Sky Soldier. Tytuł ukazał się na konsolach Wii U i 3DS, ale nie został zbyt ciepło przyjęty.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów