Yuji Naka, „ojciec” serii Sonic, pracuje dla Square Enix

square enix e1473244486535

Yuji Naka ogłosił dzisiaj za pośrednictwem Twittera, że od stycznia pracuje dla firmy Square Enix. Ojciec kultowej serii Sonic ma pracować nad rozwojem gier, a jego pierwszym zadaniem jest stworzyć tytuł z przyjemnym gameplayem.

W japońskiej wersji tweeta Yuji Naka wyjaśnił również, że jest podekscytowany rozpoczęciem pracy dla Square Enix, firmy który obsługuje szeroki zakres gatunków.

Naka zasłynął głównie jako programista pierwszej odsłony cyklu gier z niebieskim jeżem zatytułowanej Sonic the Hedgehog. Gra ukazała się w 1991 roku na konsoli Sega Mega Drive i z miejsca zaskarbiła sobie sympatię graczy. Jednak jego praca nie ograniczała się jedynie do serii Sonic. Już w latach 80-tych ubiegłego wieku pracował przy produkcji chociażby Phantasy Star, a w latach 90-tych nad Nights into Dreams czy ChuChu Rocket!.

W ostatnich latach pracował głównie jako producent, a jego najnowszą grą konsolową jest wydane w 2015 roku Rodea the Sky Soldier. Tytuł ukazał się na konsolach Wii U i 3DS, ale nie został zbyt ciepło przyjęty.