Xbox One S pod koniec listopada zadebiutuje w Japonii

| @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 min.

Podczas odbywającej się w Tokio konferencji Toranomon Hills Forum, japoński odział Microsoftu ogłosił, że konsola konsola Xbox One S, zadebiutuje 24 listopada w Kraju Kwitnącej Wiśni.

To znacznie później niż na Zachodzie, gdzie odchudzoną konsole ósmej generacji można nabyć już od sierpnia, ale Japonia to jednak zupełnie inny rynek. Microsoft chce wykorzystać świąteczny sezon zakupowy, który trwa przez cały grudzień, aż do początku drugiego tygodnia stycznia.

Do tej pory Xbox One sprzedawał się w Japonii fatalnie i od września 2014 roku amerykanie sprzedali tam zaledwie 70 tys. egzemplarzy sprzętu. Czy mniejsza wersja konsoli jest wstanie sprzedawać się lepiej? Być może, choć na boom nie ma co liczyć. Japończycy co prawda są zwolennikami miniaturyzacji i nie zależy im tak bardzo na mocy, to jednak wiąż mają alternatywę w postaci PlayStation 4 Slim, a już za pasem premiera Nintendo Switch.

Dyskusja

Komentarzy ( 1 )

  1. qwerty napisał(a):

    Ciekawe jak na tym wypada sprzedaż np. Xboxa w Polsce, bo mimo iż taka słaba sprzedaż Xboxa w Japonii, to wszystkie gry od Microsoftu i na XboxOne są w pełni lokalizowane i dubbingowane na język japoński, gdzie w Polsce Microsoft wydał gdzieś może tylko 3 w pełni zlokalizowane gry jak np. Halo, czy Sunset Overdrive. Co ciekawe w Niemczech czy Francji ( co prawda z minimalną przewagą), ale WiiU sprzedaje się lepiej niż XO.

Dodaj komentarz