Xbox One otrzymuje wsparcie dla myszki i klawiatury

Krzysztof Borek | @krzysiek_borek | | Przeczytasz w 1 minutę
Xbox X Razer
Xbox X Razer

Xbox One do tej pory nie miał oficjalnego wsparcia dla myszki i klawiatury i gracze musieli używać dedykowanych adapterów. Na szczęście kolejna aktualizacja systemu wprowadzi wsparcie dla myszek i klawiatur, choć pad nadal będzie priorytetowym urządzeniem do kontroli gry.

Wsparcie dla komputerowych peryferiów to nie wszystko, ponieważ studia deweloperskie tworzące gry muszą wydać do nich aktualizacje umożliwiające korzystanie z nich. Jeżeli nie wyrażą takiej ochoty, kontrola myszką i klawiaturą nie będzie dostępna. Pierwszą produkcją z dodaniem nowej funkcji będzie sieciowa strzelanka Warframe.

Większość przewodowych i bezprzewodowych myszek lub klawiatur będzie działać z konsolami. Jednak Microsoft zdaje sobie sprawę, że są gracze, którzy wydają krocie na dedykowane akcesoria. Właśnie dlatego Razer wyda dedykowane myszki i klawiatury dla konsol Microsoftu.

Xbox One Keyboard And Mouse

10 listopada podczas kolejnego podcastu Inside Xbox poznamy listę gier, które będą wspierały grę za pomocą myszki i klawiatury. Wtedy poznamy również szczegóły partnerstwa z Razer.

Wprowadzenie nowej metody kontroli gier to efekt opinii osób biorących udział w programie Xbox Insider. Ponadto wiemy, że serwery gier będą podzielone na graczy z kontrolerami lub myszkami i klawiaturami.

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2018/09/25/mouse-and-keyboard-support-for-xbox-one-developers/

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów