Wyniki sprzedaży UK – Dead Rising 4 sprzedaje się lepiej niż The Last Guardian

Dead Rising
Dead Rising

Poznaliśmy listę najlepiej sprzedających się tytułów w ubiegłym tygodniu w UK. Co ciekawe, na jej szczycie nie znalazła się żadna z ubiegłotygodniowych wielkich premier, czyli Dead Rising 4 i The Last Guardian. Jednak więcej powodów do radości powinni mieć twórcy gry na platformę Microsoftu.

Siódme miejsce The Last Guardian na liście sprzedaży w premierowym tygodniu, trudno nazwać sukcesem. Gracze czekali na ten tytuł od niemal ośmiu lat, tak więc wydawało się, że hype w mediach społecznościowych zostanie zamieniony w finansowy sukces, ale jak widać nic nie zastąpi klasycznego marketingu.

Obecnie istnieje tendencja, że sequele tytułów sprzed lat sprzedają się lepiej niż pierwowzór. W przypadku The Last Guardian, taka sytuacja nie jest zbyt oczywista. Shadow of the Colossus, które debiutowało w 2005 roku na PS2, w premierowym tygodniu zdobyło szczyt listy najchętniej kupowanych gier w Wielkiej Brytanii.

Wspomniane wcześniej Dead Rising 4 wylądowało na piątym miejscu i o dwie lokaty poprawiło premierowy wynik poprzedniej odsłony.

Na szczycie listy znalazło się Call of Duty: Infinite Warfare, a na drugim miejscu wylądowała FIFA 17. Oba tytuły zapewne zdominują cały okres przedświąteczny.

Top 10 najchętniej kupowanych gier w UK w ubiegłym tygodniu (od 5 do 10 grudnia):

  1. CALL OF DUTY: INFINITE WARFARE
  2. FIFA 17
  3. BATTLEFIELD 1
  4. FINAL FANTASY XV
  5. DEAD RISING 4
  6. WATCH DOGS 2
  7. THE LAST GUARDIAN
  8. POKEMON SUN
  9. THE ELDER SCROLLS V: SKYRIM SPECIAL ED.
  10. POKEMON MOON