Marvel’s Avengers najlepiej sprzedającą się grą w UK, ale liczby rozczarowują

Marvels Avengers

Pomimo że to Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 jest najlepiej ocenianą nowością zeszłego tygodnia, to jednak mutanci z przeciętnego Marvel’s Avengers, cieszą się większą popularnością wśród graczy. Przynajmniej na Wyspach.

W cotygodniowym rankingu najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii w dniach od 30 sierpnia do 5 września, to właśnie produkcja Crystal Dynamics znalazła się na szczycie zestawienia. Drugie miejsce zajął odświeżony klasyk Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2, a trzecie, kolejna odsłona symulatora kasyna, kryjąca się pod nazwą NBA 2K21.

Miejsca miejscami, ale czy faktyczne wpływy ze sprzedaży tych trzech nowości są na miarę oczekiwań? Marvel’s Avengers zaliczyło gorszy wynik sprzedaży w premierowym tygodniu, niż wcześniejsze wielkie hity studia – Tomb Raider (2013), Rise of the Tomb Raider i nawet dość kiepsko sprzedające się Shadow of the Tomb Raider.

Analitycy zauważają, że „Avengersi” mocno stawiają na komponent sieciowy, więc nie warto porównywać sprzedaży projektu z grami stricte jednoosobowymi. Co więcej, teraz jest apogeum pandemii, podczas której znacząco wzrósł udział sprzedaży w sklepach cyfrowych.

Tony’ego Hawk’s Pro Skater 1 + 2 przebił z kolei sprzedaż piątej, zupełnie nieudanej odsłony o 448%!

Powodów do radości nie mają za to  krupierzy deweloperzy NBA 2K21. Sprzedaż względem wcześniejszej odsłony ponownie spadła –  tym razem o 37%.

Top 10 najchętniej kupowanych gier w UK (30 sierpnia – 5 września):

  1. Marvel’s Avengers (nowość)
  2. Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 (nowość)
  3. NBA 2K21 (nowość)
  4. Animal Crossing: New Horizons (1)
  5. Mario Kart 8: Deluxe (3)
  6. Minecraft na Switch (5)
  7. Grand Theft Auto V (4)
  8. FIFA 20 (7)
  9. Ghost of Tshusima (6)
  10. PGA Tour 2K21 (2)