Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PS4

Marvel’s Avengers najlepiej sprzedającą się grą w UK, ale liczby rozczarowują

Marvel's Avengers
Marvel's Avengers

Pomimo że to Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 jest najlepiej ocenianą nowością zeszłego tygodnia, to jednak mutanci z przeciętnego Marvel’s Avengers, cieszą się większą popularnością wśród graczy. Przynajmniej na Wyspach.

W cotygodniowym rankingu najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii w dniach od 30 sierpnia do 5 września, to właśnie produkcja Crystal Dynamics znalazła się na szczycie zestawienia. Drugie miejsce zajął odświeżony klasyk Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2, a trzecie, kolejna odsłona symulatora kasyna, kryjąca się pod nazwą NBA 2K21.

Miejsca miejscami, ale czy faktyczne wpływy ze sprzedaży tych trzech nowości są na miarę oczekiwań? Marvel’s Avengers zaliczyło gorszy wynik sprzedaży w premierowym tygodniu, niż wcześniejsze wielkie hity studia – Tomb Raider (2013), Rise of the Tomb Raider i nawet dość kiepsko sprzedające się Shadow of the Tomb Raider.

Analitycy zauważają, że „Avengersi” mocno stawiają na komponent sieciowy, więc nie warto porównywać sprzedaży projektu z grami stricte jednoosobowymi. Co więcej, teraz jest apogeum pandemii, podczas której znacząco wzrósł udział sprzedaży w sklepach cyfrowych.

Tony’ego Hawk’s Pro Skater 1 + 2 przebił z kolei sprzedaż piątej, zupełnie nieudanej odsłony o 448%!

Powodów do radości nie mają za to  krupierzy deweloperzy NBA 2K21. Sprzedaż względem wcześniejszej odsłony ponownie spadła –  tym razem o 37%.

Top 10 najchętniej kupowanych gier w UK (30 sierpnia – 5 września):

  1. Marvel’s Avengers (nowość)
  2. Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 (nowość)
  3. NBA 2K21 (nowość)
  4. Animal Crossing: New Horizons (1)
  5. Mario Kart 8: Deluxe (3)
  6. Minecraft na Switch (5)
  7. Grand Theft Auto V (4)
  8. FIFA 20 (7)
  9. Ghost of Tshusima (6)
  10. PGA Tour 2K21 (2)

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Advertisement

Zobacz także...

TESTY SPRZĘTÓW

Listopad 2020 roku to dla graczy ten wyjątkowy okres, który zdarza się raz na 6-7 lat. Dokładnie 10 listopada na rynku pojawi się konsola...

OGÓLNE

Potrzebujesz adresu swojej strony internetowej? To oznacza, że powinieneś się zainteresować ofertą operatorów domen, czyli firm, które dają możliwość rejestracji nazw. Wybór odpowiedniego dostawcy...

TESTY SPRZĘTÓW

W dzisiejszych czasach kamera internetowa to bardzo przydatne urządzenie. Możemy je użyć do pracy zdalnej, nauki czy stremowania naszego wizerunku w czasie gry. W...

Advertisement