Witchfire – nowe materiały i garść informacji

Witchfire

Tak jak Adrian Chmielarz obiecał kilka dni temu, tak też się stało. The Astronauts opublikowali dzisiaj nowe materiału z ich najnowszej produkcji zatytułowanej Witchfire oraz sypnęli odrobiną informacji o samej fabule.

Produkcja będzie pierwszoosobowym shooterem, w którym wcielimy się w pogromce czarownic, wymierzającego karę w imię kościoła. Gra nie będzie bazowała na filmowej historii pełnej scenek przerywnikowych, a sama fabuła ma mieć ograniczony charakter, podobnie jak to miało miejsce w Bulletstorm. Rozgrywka ma nie zaliczać się do najłatwiejszych, a do zwycięstw będzie wiodło wiele dróg.

Witchfire zostało zapowiedziane podczas The Game Awards 2017, a pierwszy zwiastun strzelanki zrobił furorę w sieci. Do premiery jednak jeszcze daleko. Nad grą pracuje obecnie, niewielka ośmioosobowa ekipa, która przez ostatni rok wykonała tytaniczną pracę. Deweloper nie wyklucza, że gdy prace nad grą wejdą w bardziej zaawansowaną fazę, to skład deweloperski się poszerzy o kilka nazwisk.

Premiera gry planowana jest na koniec 2019 roku, ale twórcy już teraz zakładają, że rok 2020 jest również bardzo realnym terminem.

Poniżej prezentujemy nowe materiały z rozgrywki.