Według badania 35% graczy korzysta z płatnych abonamentów

Xbox Game Pass Playstation Plus
Xbox Game Pass Playstation Plus

Firma konsultingowa Simon-Kucher & Partners przeprowadziła ankietę wśród 13 tys. aktywnych graczy z 17 krajów. Celem badania było określenie, jak dużą część rynku zajmują subskrypcje na gry, jak Xbox Game Pass czy PlayStation Plus.

Z sondażu wynikło, że 35% graczy na całym świecie posiada aktywny abonament. Jednocześnie tylko 20% graczy w USA płaci za niego regularnie, podczas gdy w Indiach i Indonezji jest ich ponad dwukrotnie więcej.

Ponadto 80% ankietowanych graczy albo ma już abonament na kilka usług (9%), albo w przyszłości zamierza wykupić kolejny (71%).

Największym powodem, dla którego gracze subskrybują konkretną usługę jest jakość gier w jej ofercie. Kolejnym powodami są: cena, liczba gier oraz różnorodność oferty. Priorytet tych czynników jest uzależniony od tego, ile godzin w tygodniu ankietowany poświęca na gry.

Wśród osób, które zrezygnowały z jakiejś ofert,  głównym czynnikiem tej decyzji była cena. Kolejnym powodem jest chęć posiadania gier, a nie wykupywania do nich dostępu.