Zmiany w PlayStation+ – przeglądamy nowe abonamenty i katalogi

PlayStation Plus
PlayStation Plus

PlayStation Plus działa w Polsce w trzech wariantach abonamentu. Każdy z nich zapewnia graczom możliwość korzystania z wielu udogodnień, które sprawiają, że rozgrywka jest jeszcze przyjemniejsza. Liczba korzyści jest zależna od wybranego wariantu abonamentu. Sprawdź, co zyskasz dzięki PlayStation Plus Essential, Extra lub Premium.

Dlaczego warto wybrać abonament PlayStation Plus?

Abonamenty dla użytkowników konsoli są coraz powszechniejsze na całym świecie. Nie inaczej jest w Polsce. Gracze z Polski mogą korzystać z abonamentów na PlayStation Plus. Czy takie rozwiązanie się opłaca? Tak. Dzięki niemu gracz zyskuje dostęp do dodatkowych tytułów i ma możliwość uczestniczenia w rozgrywce w trybie multiplayer przez sieć.

Więcej o konsolach PlayStation przeczytasz w serwisie gaming.komputronik.pl

PlayStation Plus sprawia, że zwiększa się zakres możliwości użycia konsoli. Obecnie bez abonamentu niemożliwe jest dołączanie do rozgrywki przez sieć, co może być denerwujące dla części graczy. Dostęp do gry przez sieć zyskuje się jednak już za 240 złotych rocznie. Dodatkowo w ramach tego samego wariantu abonamentu ma się możliwość uruchomienia kultowych gier bez wydawania gotówki na ich zakup. Lista gier, w które można zagrać w abonamencie przez sieć znajdziesz w tym artykule

Abonament na PlayStation Plus w trzech wariantach obowiązuje od 23 czerwca 2022 r. Jakie udogodnienia są dostępne w poszczególnych wariantach?

PlayStation Plus Essential

Podstawowa wersja abonamentu na PlayStation Plus kosztuje 37 zł miesięcznieSkładka kwartalna wynosi 100 zł, a roczna – 240 zł. Jej zakup jest opłacalny przede wszystkim dla graczy, którzy chcą prowadzić rozgrywkę online. Ponadto w PlayStation Plus Essential gracze mogą korzystać z dwóch gier miesięcznie bez dodatkowych opłat.

Abonament zapewnia dostęp do chmury do przechowywania danych. Można przechować w niej zapisane stany gier, a także inne pliki. Dodatkowo użytkownik zyskuje atrakcyjne zniżki na zakup nowych pozycji w PS Store.

Sprawdź, w które gry na PlayStation warto zagrać: https://gaming.komputronik.pl/g/playstation-plus-collection-gry-ps5/

PlayStation Plus Extra

W ramach PlayStation Plus Extra na graczy czeka kilkaset tytułów. Na początek przygotowano dla nich 400 różnych gier z każdego gatunku, dlatego łatwo znaleźć pośród nich coś dla siebie. Gry z katalogu zawierają pozycje wydane na PlayStation 4 i PlayStation 5. Lista zawiera przede wszystkim hitowe produkcje, które powstały w renomowanych studiach na całym świecie. Co ważne, gry w wariancie Extra można pobrać na dysk twardy, by korzystać z nich, nawet gdy zostaną usunięte z listy.

Abonament PlayStation Plus Extra kosztuje 58 zł miesięcznie. Składka roczna wynosi 400 zł, a kwartalna – 165 zł. Jest to akceptowalna cena za szeroki katalog gier, udostępniany wszystkim użytkownikom abonamentu w wariancie PlayStation Plus Extra.

PlayStation Plus Premium

Najbogatsza wersja abonamentu jest ofertą dla koneserów. Spełnia marzenia większości fanów gier na PlayStation. W wariancie Premium użytkownicy mogą grać w tytuły wydane nie tylko na PS 4 i PS 5. Czeka na nich kolekcja gier dedykowanych na PS X, PS 2, PS 3 i PSP. Każda z nich jest przystosowana do gry na konsoli i komputerze stacjonarnych dzięki specjalnej aplikacji. Gracze mogą dzięki temu uruchomić tytuły takie jak Tekken 2, Syphon Filter oraz Ape Escape. Lista gier ze starszych konsoli na razie jest dość uboga, jednak Sony zapewnia, że będzie ją regularnie rozbudowywać.

Abonament Premium daje również możliwość uruchomienia wersji demonstracyjnych gier, które pojawią się na rynku w najbliższym czasie. Wersje demo dostępne w ekskluzywnej odsłonie pojawiają się jedynie na określony czas. Ponadto subskrybenci PlayStation Plus Premium zyskują opcję strumieniowego przesyłania i pobierania gier klasycznych z PS X, PS 2 i PSP. Koszt abonamentu wynosi miesięcznie 70 zł, kwartalnie – 200 zł, rocznie – 480 zł.


Źródło: Artykuł zewnętrzny