Warhammer: Vermintide 2 w dwa tygodnie zarobił więcej niż pierwsza część od 2015 roku

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.
Warhammer Vermintide 2

Debiutująca w październiku 2015 roku na PC, a następnie rok później na PlayStation 4 i Xbox One, gra Warhammer: The End Times – Vermintide, okazała się przyzwoitą kooperacyjną sieczką. Do tej pory produkcja sprzedała się w liczbie 2 milionów egzemplarzy, ale mimo wszystko ciężko, zarówno pod względem sprzedaży jak i nawet satysfakcji z rozgrywki, uznać ją za hit. 8 marca zadebiutował sequel gry zatytułowany Warhammer: Vermintide 2 i pomimo, że jego rozgrywka jest bliźniaczo podobna do tej z pierwowzoru, tytuł osiąga wielkie liczby.

Martin Wahlund, prezes studia Fatshark, ogłosił w wywiadzie dla serwisu PC Games Insider, że gra w zaledwie dwa tygodnie od premiery przyniosła większy przychód, niż pierwsza część od swojej premiery, aż do dzisiaj. Sukces wydaje się tym większy, że Warhammer: Vermintide 2 zadebiutowało do tej pory wyłącznie na PC, a premiera na konsole PlayStation 4 i Xbox One jest planowana jeszcze na ten rok.

Najnowsza produkcja Fatshark osiągnęła już wynik ponad 700 tys. sprzedanych egzemplarzy. To oczywiście wciąż mniej niż Warhammer: The End Times, ale pierwsza część podbijała sprzedaż  głównie na promocjach, podczas których można było nabyć grę za śmieszne pieniądze.

Jeśli jesteście zainteresowani zakupem Warhammer: Vermintide 2, zachęcam do wcześniejszej lektury naszej recenzji (tutaj).

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów