Uncharted: The Lost Legacy oraz The Last of Us 2 to jedyne projekty w planach Naughty Dog

Naughty dog e1490872579826

Twórcy serii Uncharted, nie lubią zbyt daleko wybiegać w przyszłość, tak więc ich plany zamykają się zazwyczaj na aktualnych projektach. Przynajmniej do takiego wniosku można dojść znając przebieg rozmowy jaką z Naughty Dog przeprowadził serwis Game Informer.

Dyrektor studia Evan Wells, wyjaśnił, że zespół bardzo chciał opowiedzieć historię z The Lost Legacy i obecnie część zespołu głównie na niej się skupia. Producenci jednak nie mają zamiaru zrobić z Uncharted franczyzowej serii spin-off. W rzeczywistości plany Naughty Dog ograniczają się tylko do dwóch zapowiedzianych projektów.

Nie mamy dalekich planów. Tworzenie gier jest dość trudne, tak więc skupiamy się nad tym, na czym obecnie pracujemy za zamkniętymi drzwiami.

Wells zdradził nieco informacji o systemie pracy nad obiema produkcjami. Studio podczas tworzenia Uncharted 3 i The Last of Us próbowało podzielić się na dwa pełne zespoły, ale zatrudnienie tak dużej ilości pracowników okazała się niezbyt korzystne dla firmy. Obecnie nad The Last of Us 2 pracuje cały zespół, a nad Uncharted: The Los Legacy 1/4 lub 1/3 ekipy, w zależności od pory roku. Po ukończeniu prac nad dodatkiem, pełen team jak i reszta ekipy skupią się już wyłącznie na pracy nad drugą częścią przygód Joela i Ellie.

Samodzielny dodatek Uncharted: The Lost Legacy ma zadebiutować w 2017 roku wyłącznie na konsoli PlayStation 4.