Ubisoft wyjaśnia działanie klanów w The Division 2

Krzysztof Borek | @krzysiek_borek | | Przeczytasz w 2 min.
The Division 2
The Division 2

The Division 2 dostanie funkcję, której zdecydowanie brakowało w pierwszej odsłonie. Ubisoft właśnie wyjaśnił jak będą działać klany w drugiej odsłonie przygód agentów SHD.

Podczas poszukiwań klanu będziemy mogli kierować się takimi kryteriami jak:

  • Aktywności: główny zamysł klanu w kwestii rozgrywki (może być PvP, PvE lub obydwa).
  • Czas aktywności graczy: momenty, w których członkowie klanu grają,
  • Atmosferę: podział ze względu na niedzielnych graczy lub bardziej doświadczonych i ukierunkowanych na jeden z typów aktywności.
  • Wymaganie mikrofonu: czy klan wymaga mikrofonu podczas rozgrywki.
  • Język: język, którym posługują się członkowie.
  • Region: lokalizacja graczy.

Tworzenie i zarządzanie klanem

Pierwszym krokiem podczas tworzenia klanu będzie wybór logotypu, który będzie służył do rozpoznania członków. Wybór elementów będzie rozległy, a po wyborze loga przyjdzie czas na nadanie nazwy.

Członkowie Klanu

Następnie przyjdzie czas na wybór typu klanu, może być otwarty, prywatny lub wyłącznie na zaproszenie. Ostatnim z kroków jest nadanie rang poszczególnym członkom, najwyższą jest dowódca, a najniższą rekrut.

Akcje członków podczas gry mają również odbicie na poczynania klanu, ponieważ członkowie zdobywają CXP (punkty doświadczenia klanu). Każdy z osiągniętych poziomów daje nowe możliwości, a maksymalnym jest 30.

Progres

Za każdym razem klan ma do wykonania zadania, które zakończą się nagrodami dla wszystkich. Są trzy szczeble nagród do zdobycia (brąz, srebro, złoto). Najniższy stopień gwarantuje nagrody co tydzień, a srebrny lub złoty kolejne dodatki.

Klanowe projekty to kolejna forma aktywności, a ich wykonanie w ciągu tygodnia sprawi, że klan dostanie dodatkowe punkty doświadczenia.

Wschodnie skrzydło Białego Domu to miejsce, w którym członkowie klanu będą mogli się spotykać. Właśnie tutaj będziemy mogli spotkać innych graczy, odebrać tygodniowe nagrody i kupić przedmioty od klanowego sprzedawcy.

Wyszukiwanie Klanu

Zmiana jest dosyć intrygująca, miejmy nadzieję, że Massive zaimplementuje wszystko w należyty sposób. Klany nie były dostępne w zamkniętej becie i podobnie będzie w otwartej.

The Division 2 zadebiutuje 15 marca tego roku na PlayStation 4, Xbox One i PC.

 

Źródło: https://tomclancy-thedivision.ubisoft.com/game/en-us/news-updates/344817/intelligence-annex-clans?refreshStatus=toDelete

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów