Ubisoft przenosi trzy premiery gier – Gods & Monsters, Watch Dogs: Legion oraz Rainbow Six Quarantine

Watch Dogs Legion
Watch Dogs Legion

Naughty Dog ogłosiło dzisiaj, że premiera The Last of Us 2 zostanie opóźniona. Okazuje się, że nie tylko na tę grę przyjdzie nam dłużej poczekać.

Ubisoft zdecydował się przenieść premiery trzech produkcji Gods & Monsters, Watch Dogs: Legion oraz Rainbow Six Quarantine, do roku podatkowego 2020-2021, który rozpoczyna się 1 kwietnia 2020 roku i kończy 31 marca 2021 roku.

Pierwotnie gra Watch Dogs: Legion miała zadebiutować 3 marca 2020 roku, Rainbow Six Quarantine w 2020 roku, a Gods & Monsters 25 lutego 2020 roku. Chociaż Ubisoft nie podał dokładnych dat, okres premier wszystkich gier zostanie przesunięty o co najmniej jeden miesiąc do maksymalnie jednego roku, w zależności od tego, kiedy tytuł zostanie opublikowany.

Ubisoft w swoim wyjaśnieniu stwierdził, że chce dać więcej czasu deweloperom i przygotować lepszej jakości produkty. Jest to sprzeczne z ich obecnymi planami finansowymi, ale wierzą, że takie posunięcie wpłynie na przyszłą wartość marek.

„Jest to całkowicie zgodne z naszą strategią maksymalizacji przyszłej wartości naszych marek, z myślą o długoterminowych korzyściach dla pracowników, graczy i akcjonariuszy.”

Krótko mówiąc, gra o wyższej jakości sprawia, że ​​gracze będą szczęśliwsi i przyniosą więcej zysków firmie przez dłuższy czas, niż szybkie wydanie niedopracowanego produktu.

Jak bardzo przesunięcie premier wpłynie na jakość gier, dowiemy się w przyszłości.


Źródło: https://gematsu.com/2019/10/gods-monsters-watch-dogs-legion-and-rainbow-six-quarantine-delayed-to-fiscal-year-2020-to-2021