Twórcy Project Cars kupieni przez Codemasters

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę

Firma Codemasters, czyli największy producent i wydawca specjalizujący się w grach wyścigowych, wchłonęła kolejnego dewelopera. Studio Slightly Mad wraz ze swoją serią symulatorów wyścigowych Project Cars, zostało zakupione za 30 milionów dolarów. W pakiecie dołączony został jeszcze niezapowiedziany projekt bazując na filmowej marce. Czy chodzi o serię Szybcy i wściekli? Całkiem prawdopodobne.

Na czele ekipy z Slightly Mad wciąż będzie stał dotychczasowy CEO – Ian Bell. Dla studia raczej niewiele się zmieni pod względem organizacyjny, zyska za to solidne wsparcie finansowe.

To nie pierwszy przypadek kiedy brytyjski wydawca wciąga na swój pokład młodą ekipę mającą doświadczenie w tworzeniu gier wyścigowych czy rajdowych. W 2016 roku Codemasters wyciągnęło pomocną dłoń do zamkniętego przez Sony studia Evolution Studios, twórców takich tytułów jak MotorStorm czy DriveClub.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów