Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PS5

Codemasters: wraz z nową generacją wzrastają koszty produkcji gier

dirt 5 1

Frank Sagnier, dyrektor generalny Codemasters, rozmawiał z GamesIndustry.biz o nowej generacji konsol oraz o tym jak one wpłyną na deweloperów, graczy i proces tworzenia gier. W skrócie – proces produkcji będzie kosztowniejszy, co oczywiście przeniesie się na ceny gotowych produktów.

Niektóre gry nie potrzebują wielomilionowych inwestycji, aby odnieść sukces, ale kiedy tworzysz wyścigi, które wymagają najładniejszych samochodów pędzących z płynnością 60 klatek na sekundę – a na nowej generacji w Dirt 5 prawdopodobnie zobaczymy 120 klatek – to wymaga pieniędzy.

Rewelacje Sagniera są dość spójne z nowymi trendami w branży gier: wielu wydawców rozważa podniesienie ceny gier na nowe konsole PlayStation 5 i Xbox Series X. Niektóre projekty już teraz wycenione są na ponad 300 zł i trend ten z czasem na pewno będzie się rozszerzał.

Nie wiadomo jeszcze, jak zachowa się Codemasters. Firma jest jednak bardzo zadowolona z sukcesu swoich gier na różnych konsolach, i w długoterminowych planach chce aby wszystkie jej gry były w pełni multiplatformowe.

Dirt 5, czyli najnowsza produkcja mistrzów kodu, zadebiutuje 6 listopada na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Wersje na Xbox Series X i PS5 będą odstępne w dniu premiery nowych platform.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Advertisement

Zobacz także...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

Advertisement