Too Kyo Games – nowe studio pod przywództwem Yoko Taro?

Too Kyo Games 09 09 18

Portal Famitsu poinformował o utworzeniu nowego growego studia pod nazwą Too Kyo Games przez „pewnego znanego twórcę gier”. Pierwszy livestream Too Kyo Games odbędzie się już 11 września o godzinie 19:00 japońskiego czasu i według udostępnionych informacji, poznamy na nim tę tajemniczą postać oraz pierwsze szczegóły dotyczące celów firmy, jak i nowego projektu znajdującego się aktualnie w produkcji. W transmisji weźmie również udział m.in. redaktor naczelny Famitsu, Famitsusuhiko Hayashi, pracownicy Too Kyo Games oraz aktorzy głosowi. Livestream będzie transmitowany na YouTube oraz portalu Niconico.

W ramach odliczania do pierwszego livestreamu, studio Too Kyo Games postanowiło udostępniać na swoim kanale materiały wideo z kilkoma deweloperami, którzy dobrze znają tego „znanego twórcę gier’. Pierwszy film przedstawia Yosuke Saito z firmy Square Enix, który żartobliwie wspomina doradzanie twórcy przy zakładaniu firmy, a teraz chce w zamian otrzymać pewną część zysków. Twórca ma również nadzieję, że wszyscy będa się świetnie bawić.

Biorąc pod uwagę żartobliwy ton zapowiedzi, nazwę firmy oraz rozpoczęcie promocji studia od wystąpienia Yosuke Saito, łatwo dojść do wniosku, że jeden z najbardziej intrygujących twórców ostatnich lat, najprawdopodobniej w końcu poprowadzi własne studio. Mowa oczywiście o Yoko Taro, twórcy m.in. serii NieR i Drakengard. Na oficjalnym twitterze studia pierwszy tweet brzmi 'Zbyt szalone gry, anime i rozrywka, od Tokio dla świata’ co zdaje się tylko potwierdzać krążące w świeci przypuszczenia. Więcej szczegółów poznamy już w nadchodzący wtorek.

Too Kyo Games – Yosuke Saito:

D.I.C.E Awards – Yosuke Saito i Yoko Taro:

NieR: Automata (pierwsza rocznica wydania) – Wiadomość od Yoko Taro:

E3 – Yosuke Saito, Yoko Taro, Takahisa Taura – wiadomość dotycząca Become as Gods:

Aktualizacja: Pojawiła się druga zapowiedź, tym razem z Goichi Sudą:


Źródło: https://gematsu.com/2018/09/mysterious-game-company-too-kyo-games-established-led-by-noted-game-creator