Thriller FMV The Gallery z przybliżoną data premiery

The Gallery

Aviary Studios ogłosiło, że ich najnowsza gra FMV The Gallery zadebiutuje w kwietniu bieżącego roku na komputerach PC, Nintendo Switch, konsolach z rodziny Xbox oraz PlayStation, a także urządzeniach z systemami iOS i Android. Co więcej, jako pierwsza gra w Europie, The Gallery trafi również do dystrybucji kinowej, gdzie publika głosować będzie nad podejmowanymi przez bohaterów decyzjami. Polacy będą jednak musieli obejść się smakiem, bo wydarzenie to dotyczy wyłącznie kin zlokalizowanych w Wielkiej Brytanii.

Napisane i wyreżyserowane przez Paua Raschida (Five Dates, The Complex) The Gallery stanowić ma mrożącą krew w żyłach kombinację filmu obyczajowego oraz thrillera z zakładnikami w roli głównej. Całość utrzymana ma być w estetyce kina festiwalowego. Akcję gry osadzono w 1981 oraz 2021 roku, czyli datach o niemałym znaczeniu politycznym, społecznym oraz kulturowym w historii UK, co – według zapewnień twórców – ma zostać „sprytnie odzwierciedlone w zniuansowanej opowieści”. Na graczy czekać ma ponad 150 decyzji do dokonania, a sama fabuła pełna ma być tajemnic oraz intryg.

W The Gallery wystąpią między innymi George Blagden („Wersal. Prawo Krwi” i „Wikingowie”), Anna Popplewell (seria „Opowieści z Narnii”), Kara Tointon („Pan Selfridge” i „EastEnders”), Rebecca Root („Gambit królowej”), Richard Fleeshman („The Sandman” i „Coronation Street”), Shannot Tarbet („ObsesjaEve” i „Love Sarah”) oraz Fehinti Balogun („Mogę cię zniszczyć”).