The Walking Dead – Telltale Games planuje zakończyć 4 sezon pomimo zwolnień pracowników

Damian Stefański | @DStefanski | | Przeczytasz w 2 min.
The Walking Dead The Final Season
The Walking Dead The Final Season

Po zwolnieniu 90% pracowników Telltale Games, osoby które zakupiły przepustkę sezonową martwią się, czy prace nad ostatnią finałową częścią przygód Clementine zostaną ukończone. Dziś pojawiło się małe światełko nadziei.

Telltale Games na Twitterze ogłosiło, że mimo okrojonego składu planuje je zakończyć. Prace nad dwoma ostatnimi odcinkami The Walking Dead prawdopodobnie zostaną ukończone, bo kilku potencjalnych partnerów wyraziło nimi zainteresowanie. Oczywiście deweloper podkreśla, że nie jest to nic pewnego i nie może składać obietnic.

The Walking Dead Twitter

The Walking Dead Twitter

The Walking Dead jest jednym z najbardziej znanych dzieł Telltale. W szczególności pierwszy sezon zachwycił zarówno krytyków, jak i graczy. Mimo niezbyt urozmaiconej mechaniki i małych możliwości wyboru gra wciągała, głównie dzięki świetnej fabule. Anonimowy informator w rozmowie z serwisem USgamer ujawnił trudną sytuację finansową dewelopera. Okazuje się, że wszystkie gry po premierze pierwszego sezonu The Walking Dead nie przynosiły zysków. Dotyczy to nawet tak popularnego tytułu jak Tales from the Borderlands, czy The Wolf Among Us. Mimo to Telltale Games wciąż się rozrastało i pozyskiwało kolejne licencje, tworząc gry na bazie takich produkcji jak Minecraft, Batman, czy Game of Thrones. Firma konsekwentnie pozostała wierna jednemu gatunkowi i schematowi prowadzenia rozgrywki, czekając na powtórzenie sukcesu z 2012 roku, którego się jednak nie doczekała.

Pierwszy odcinek finałowego sezonu The Walking Dead: The Final Season został wydany w sierpniu.

Źródło: https://twitter.com/telltalegames/status/1044370808657915905

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów