The Last of Us Part 2 trafi na PC? Twórcy szukają nowych pracowników

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę
The Last Of Us 2
The Last Of Us 2

Studio Naughty Dog opublikował ostatnio ofertę pracy dla programisty. Nie byłoby w tym oczywiście nic dziwnego, gdyby nie dość nietypowe dla tworzenia konsolowych produkcji wymagania i umiejętności. Otóż deweloper produkujący gry wyłącznie na platformę PlayStation, oczekuje od nowego pracownika dobrego zrozumienie obecnych architektur GPU, w tym Nvidii. Pożądane jest również doświadczenie z DirectX 12 i Vulkan. Sytuacja jest zaskakująca, gdyż wyszczególnione API i GPU nie znajduje się w PlayStation 4 i raczej na pewno nie trafią do PlayStation 5. Najprostszy wniosek jaki z tego można wyciągnąć, to taki, że Sony planuje swoje tytuły ekskluzywne wydawać na PC.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o plotce rozsianej przez serwis Kotaku, która głosi o planach wydania Horizon Zero Dawn, na komputery osobiste. Wygląda na to, że coś jest na rzeczy i prawdopodobnie The Last of Us Part 2 lub The Last of Us, także mają w przyszłości trafić na PC.

Gra The Last of Us Part II zadebiutuje na PlayStation 4 już 29 maja. Jest to nie tylko najbardziej wyczekiwana tegoroczna premiera, ale również tytuł, który może się okazać największym hitem obecnej generacji.

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów