The Division 2 z nowymi materiałami z rozgrywki

The Division 2
The Division 2

The Division 2 również pojawiło się podczas PAX West, a Ubisoft wreszcie pokazał coś nowego. Pojawiły się dwa materiały wideo – pierwszy z nich pokazuje interfejs podczas wyboru ekwipunku, drugi zaś skupia się na rozgrywce.

Interfejs nie zmienił się specjalnie od czasu wydania pierwszej części, ale pierwsze co rzuca się w oczy to dodatkowa broń na samej górze. Odpowiada ona jednej ze specjalizacji dostępnych w grze, którą wybieramy po ukończeniu kampanii. Niżej umieszczono sloty na podstawowe bronie takie, jak np. lekki karabin maszynowy, strzelba i zwykły pistolet.

Kolejny poziom niżej to już ekwipunek składający się na to, co w danej chwili nosi postać wykreowana przez gracza. Tu też zaszła spora zmiana, ponieważ nie będzie zestawów wyposażenia, a zestawy firmowe. Podejrzewam, że będą miały podobne bonusy, gdy mamy założone 2,3 lub 4 elementy jednego producenta.

Nie zapomniano również o miejscu na specjalne skrzynki, zakażone przedmioty ze Strefy Mroku, której Ubisoft jeszcze nie pokazał i dokumenty. Widać, że gra w obecnej postaci pozwala na wyciągnięcie ze Strefy Mroku tylko czterech przedmiotów, podczas gdy w pierwszej części możemy zabrać 9 (maksymalnie). Najniżej w interfejsie ekwipunku umieszczono umiejętności postaci.

Po zapoznaniu fanów z nowym interfejsem przyszła pora na zaprezentowanie mapy Waszyngtonu, która jest o 20% większa w porównaniu z Nowym Jorkiem z pierwszej części The Division. Pomimo lekkiej zmiany wyglądu mapy oznaczenia dotyczące wymaganego poziomu dla danej części mapy są takie same.

Pracownicy Ubisoftu nie pokazali gdzie znajduje się nowa Strefa Mroku, ale będzie gotowa na premierę gry.

Drugie wideo skupia się na pokazaniu jednego z dostępnych zadań podczas eksploracji Waszyngtonu. W nadchodzącej produkcji Ubisoftu będzie można odbijać zakładników, co jest nowością i dzięki temu będziemy otrzymywać dodatkowe zasoby.

The Division 2 Screen 15

Kolejna zmiana jest widoczna podczas przejmowania jednej z kluczowych lokacji, obok zestrzelonego Air Force One. W trakcie walki z przeciwnikami będziemy mogli wezwać NPC do pomocy.

The Division 2 zadebiutuje 15 marca 2019 na PlayStation 4, Xboksie One i PC. Wcześniej powinny odbyć się beta testy, do których można się zapisać, ale nie znamy ich dokładnej daty rozpoczęcia.

 


Źródło: https://www.dualshockers.com/division-2-gameplay/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter