The Division 2 – poznaliśmy szczegóły na temat dodatkowej zawartości

The Division 2
The Division 2

W czasie targów E3, firma Ubisoft ujawniła szczegóły związane z dodatkową zawartością do gry Tom Clancy’s The Division 2. Pierwszy rok zawartości popremierowej zawierać będzie trzy epizody, pełne misji fabularnych, które ostatecznie doprowadzą agentów tam, gdzie wszystko się zaczęło, czyli do Nowego Yorku.

Każdy epizod wzbogaci grę o nowe obszary, nagrody, specjalizacje, egzotyczne wyposażenie i uzbrojenie:

  • Epizod 1 Peryferia Dystryktu Kolumbia – lipiec 2019 r.: W epizodzie 1 nacisk położony zostaje na eksplorację. Agenci będą badać peryferia i lasy miasta Waszyngton, a także odkryją 11 biomów waszyngtońskiego zoo narodowego. Chodzi o odnalezienie lidera wyrzutków i prezydenta Ellisa. Epizod 1 zawierać też będzie zupełnie nowe Ekspedycje, w których gracze będą musieli brać udział co tydzień, aby poczynić postępy w różnych skrzydłach Trinity College.
  • Epizod 2 Pentagon: Ostatni Zamek – jesień 2019 r.: akcja epizodu 2 toczy się w Pentagonie, podczas eskalacji walk w Waszyngtonie. Czarne Kły nadal sieją chaos w całym mieście i to agenci muszą ich powstrzymać. W głównych misjach epizodu 2 gracze muszą walczyć, aby zapobiec trwającej epidemii. Będą musieli bronić Pentagonu i jego sekretów przed Czarnymi Kłami. Epizod 2 zawierać będzie nową iterację najtrudniejszej zawartości, jaka dotąd się pojawiła – będzie to nasz drugi ośmioosobowy najazd. Tym razem agenci ruszą do Odlewni, w której toczyć się będą epickie starcia, wśród topionego metalu i potężnych odlewów.
  • Epizod 3 – początek 2020 r.: Starcie z epizodu 3 zabierze graczy na Coney Island. Agenci zmierzą się z nowymi wyzwaniami podczas próby powstrzymania znanego wroga. Ostatecznie czeka ich największe zagrożenie w historii.

Epizodyczna zawartość The Division 2 jest bezpłatna. Gracze z przepustką sezonową na rok 1, otrzymają dodatkowo przedmioty kosmetyczne oraz wcześniejszy dostęp do nowej zawartości.

The Division 2 – darmowy weekend, zniżki, film w Netflix

Gra The Division 2 będzie dostępna na platformie Stadia. Ponadto produkcję w wersji PC będzie można ograć w ramach usługi Uplay+.

Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani do The Division 2, w czasie najbliższego weekendu będziecie mogli sprawdzić za darmo produkcję w wersji PC, Xbox One oraz PlayStation 4. Bezpłatny weekend startuje od 13 czerwca, godz. 9:00 czasu polskiego do 16 czerwca, godz. 9:00 czasu polskiego. Z tej okazji gra będzie przeceniona. Oczywiście po zakupie gry wszystkie wasze postępy zostaną zachowane.

Na sam koniec firma ogłosiła, że powstaje film w uniwersum gry, przy współpracy z Netflixem. Niestety nie podano więcej informacji na ten temat.