The Blind Prophet zalicza kolejne opóźnienie

The Blind Prophet
The Blind Prophet

The Blind Prophet, czyli ręcznie rysowana przygodówka point-and-click od studia Ars Goetia Games, zaliczy kolejne opóźnienie. Pierwotnie premiera gry była zaplanowana na 20 listopada zeszłego roku, ale twórcy postanowili ją przenieść na 10 stycznia. Tym razem deweloperzy nie zdecydowali się podać dokładnej daty.

Kolejne opóźnienie jest spowodowane nową umową firmy, która zobowiązują ją do wydania gry z chińskimi napisami już w dniu premiery. Gdy prace nad lokalizacją zostaną zakończone, poznamy nowy termin debiutu.

Twórcy zdając sobie sprawę, że gra ze sporą nadwyżką została ufundowana na Kickstarterze, tak więc dodatkowy czas oczekiwania na produkt starają się graczom jakoś zrekompensować. Opublikowali dzisiaj między innymi film z przykładowymi utworami ze ścieżki dźwiękowej, którą możecie usłyszeć poniżej.

Nowe wideo to jednak nie wszystko. Ars Goetia Games pragnie poważnie spożytkować dodatkowy czas i zdecydowało się przygotować dodatkowe minigry, które zostaną wprowadzone do głównej historii.

The Blind Prophet to przygodowa gra Point & Click ufundowana z nawiązką na Kickstarterze. Nie ma się co dziwić, tytuł powinien zwrócić uwagę każdego miłośnika gatunku. Charakteryzuje się on bowiem mroczną, komiksową oprawą oraz oryginalnym wątkiem fabularny, w którym nie zabraknie etycznych wyborów. W grze wcielmy się w Bartholomeusa (Bartłomieja), apostoła zesłanego przez Boga w celu ochrony ludzi przed demonicznym zepsuciem. Gdy bohater dociera do pogrążonego w korupcji miasta Rotbork, sprawy zaczynają się jednak komplikować.