Tegoroczne targi E3 oficjalnie odwołane

E3 2020
E3 2020

Organizator wydarzenia, czyli stowarzyszenie ESA, poinformował, że tegoroczne targi E3 zostały odwołane. Powodem takiej decyzji jest oczywiście pandemia wirusa COVID-19, którego potoczna nazwa to koronawirus.

ESA podkreśliła, że decyzję podjęto po „ostrożnych konsultacjach” z wydawcami. Ponadto stowarzyszenie żałuję, że nie może po raz kolejny przygotować imprezy dla fanów gier wideo. Organizator twierdzi jednak, że to „najlepsza możliwa decyzja”.

Pojawiła się idea przeprowadzenia poszczególnych konferencji za sprawą internetowych transmisji na żywo. Microsoft już dziś zapewnił, że przygotowane pierwotnie na E3 atrakcje, zaprezentuje na sieciowym pokazie.

Wielce prawdopodobne, że pozostałe firmy także zdecydują się na podobny krok. Najgłośniej w tym kontekście mówi się o Ubisofcie. Ze specjalnego oświadczenia możemy dowiedzieć się, że francuski deweloper rozważa taką opcję.

To pierwsza taka sytuacja w historii. ESA już dziś rozpoczęła przygotowania do przyszłorocznej edycji targów w Los Angeles.


Źródło: https://www.theesa.com/statements/e3-2020-cancelled-due-to-growing-concerns-over-covid-19-virus/