E3 2020 bez PlayStation 5. Szokująca decyzja Sony

E3 2020
E3 2019

W zeszłym roku Sony po raz pierwszy w historii odpuściło targi E3. Nikt jednak nie przypuszczał, że japońskiej firmy zabraknie także na tegorocznej edycji . Do tej pory wszystkie konsole PlayStation były prezentowano podczas czerwcowej imprezy w Los Angeles, Sony jednak oficjalnie ogłosiło, że PlayStation 5 będzie pierwszą, która ominie największe branżowe targi.

Po gruntownej ewaluacji Sony Interactive Entertainment postanowiło nie brać udziału w E3 2020. Mamy wielki szacunek dla ESA jako organizacji, ale nie uważamy, aby E3 2020 były właściwym miejscem na to, na czym koncentrujemy się w tym roku. Opieramy się na naszej globalnej strategii wydarzeń w 2020 roku, biorąc udział w setkach wydarzeń konsumenckich na całym świecie. Naszym celem jest upewnienie się, że fani czują się częścią rodziny PlayStation i mają dostęp do odtwarzania swoich ulubionych treści. Mamy fantastyczny zestaw tytułów na PlayStation 4, a wraz z nadchodzącą premierą PlayStation 5, z niecierpliwością czekamy na rok świętowania z naszymi fanami.

Co ciekawe, to własnie świetna konferencja Sony podczas targów E3 2013, była upatrywana jako ważny moment, który przyczynił się do szybkiego objęcia pozycji lidera na rynku konsol, na starcie ósmej generacji. Najwyraźniej obecny kierunek imprezy przestał odpowiadać japońskiej firmie.

Oświadczenie Sony zostało już skomentowane przez ESA:

E3 to wyjątkowe wydarzenie poświęcone branży gier wideo, prezentujące ludzi, marki i innowacje na nowo definiujące rozrywkę kochaną przez miliardy ludzi na całym świecie. E3 2020 będzie ekscytującym, energicznym show z nowymi doświadczeniami, partnerami i grami, które będą bawić zarówno nowych, jak i doświadczonych uczestników. Zainteresowanie wystawców naszymi nowymi aktywnościami przyciąga uwagę marek, które postrzegają E3 jako kluczową okazję do nawiązania kontaktu z fanami gier wideo na całym świecie


Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-01-11-playstation-will-not-participate-in-e3-2020