Studio Fumito Uedy rozpoczyna nowy rok z zupełnie nową grafiką

genDESIGN e1514899554972

Z okazji nowego roku studio Fumito Uedy, twórcy m.in. Shadow Of The Colossus oraz The Last Guardian udostępniło na swojej stronie nową grafikę, która może zapowiadać zupełnie nowy projekt. Czy całość może odnosić się właśnie do niego? Jest tu zbyt wiele widocznych gołym okiem odwołań, by dojść do aż takich wniosków, jednak jest na niej jedna niespodzianka.

Grafika najprawdopodobniej miała na celu minimalistyczne podsumowanie dotychczasowej twórczości genDESIGN, więc m.in. dziewczyna w bieli będzie odwołaniem do Yordy z Ico a ołtarz, na którym leży do Shadow Of The Colossus, gdzie Wander złożył swoją ukochaną. Prawdziwą zagadką pozostaje tajemnicza gigantyczna dłoń po prawej stronie, która na pewno nie należy do Trico i faktycznie może być zwiastunem tego, co nastąpi.

W jednym z ostatnich wywiadów Fumito Ueda wykazał zainteresowanie stworzeniem kolejnego bardziej otwartego tytułu w stylu SoC, więc warto obserwować rozwój sytuacji. Być może dostaniemy produkcję w otwartym świecie, gdzie razem z wielkim stworem wyruszymy w jakąś magiczną podróż, często pomagając sobie nawzajem? Czas pokaże.

DSdthmCWAAAH6Zm 1genDESIGN

The Last Guardian – Ostatnia z produkcji genDESIGN:


Źródło: http://www.gendesign.co.jp/index.html https://twitter.com/Nibellion/status/947846846046769152