Twórcy The Last Guardian i Shadow of the Colossus pracują nad nową grą

Mikołaj Ciesielski | @MiChU_0l7 | | Przeczytasz w 2 min.
Nowa Gra Twórców Shadow Of The Colossus I The Last Guardian
Nowa Gra Twórców Shadow Of The Colossus I The Last Guardian

Japoński tygodnik Famitsu opublikował niezwykle ciekawy wywiad z Fumito Uedą. Dowiadujemy się z niego, że Ueda, wraz ze swoim studiem genDESIGN, pracują nad nową grą. Informacja ta na pewno ucieszy fanów takich tytułów jak The Last Guardian, czy Shadow of the Colossus, za które odpowiedzialni byli wspomniani deweloperzy.

W rozmowie z Famitsu, Ueda zdradził kilka informacji dotyczących swojej nowej gry. Poinformował, że jego ekipa znajduje się obecnie na etapie testowania różnych pomysłów i tworzenia prototypów. Powiedział, że pracują nad podstawowymi częściami gry, by potem przekształcić je w gotowy produkt. Jak sam przyznał, jest to dla nich wyzwanie.

Ueda podkreślił, że ich nadchodzący projekt nie będzie grą z gatunku indie. Nowa gra od genDESIGN ma rozmiarami i rozmachem przypominać ich poprzednie tytułu. Jeśli postanowią stworzyć większą grę, aniżeli te, które zdążyli już wydać, będą musieli powiększyć studio i zatrudnić nowych pracowników, co zapowiedział sam Ueda.

Niezwykle ważną informacją jest również fakt, iż tytuł nad którym pracuję obecnie ekipa genDESIGN, ma być zupełnie nową grą. Twórca dobitnie podkreśla, że ich najnowszy projekt nie będzie żadną kontynuacją. Wszystko wskazuje więc na to, że czeka nas debiut nowego IP na rynku gier wideo. Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na pierwsze materiały i więcej informacji dotyczących tego tytułu.

Źródło: https://gematsu.com/2018/09/fumito-uedas-next-project-underway-rivals-the-scale-of-previous-titles

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów