Twórcy The Last Guardian rozpoczęli współpracę z Epic Games

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę

Studio GenDesign, które odpowiada za stworzenie takich ekskluzywnych hitów na konsole Sony jak Ico, Shadow of the Colossus i The Last Guardian, rozpoczęło współpracę z Epic Games. Deweloper zachowa prawa do wszystkich swoich marek i otrzyma co najmniej 50% zysku ze sprzedaży nowego projektu, którego wydaniem zajmie waśnie Epic Games Publishing.

Japońskie studio dowodzone przez Fumito Uedę, zachowa nad procesem tworzenia gry pełną kreatywną kontrolę, z kolei Epic zapewni solidne finansowe wsparcie, w zamian za część zysków ze sprzedaży. Kiedy zagramy w nowy tytuł od genDesign? Rok 2022 wydaje się być najbardziej realną datą, ale pewni możemy być tylko tego, że nie będzie to gra na wyłączność i zadebiutuje zarówno na konsolach, jaki i PC.

Warto dodać, że współpracę z Epic Games Publishing rozpoczęły także dwie inne zdolne ekipy deweloperskie – Remedy Entertainment (Control, Alan Wake) oraz Playdead (Limbo, Inside).

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów