Stronghold Kingdoms trafi niedługo na iOS

| @Xpawel5 | | Przeczytasz w 2 min.

Firefly Studios ogłosiło na targach Gamescom 2015, że Stronghold Kingdoms zmierza na platformę iOS. Gra, która jest obecnie dostępna na komputerach PC oraz Mac, będzie miała nowy interfejs przystosowany do ekranów dotykowych oraz umożliwi graczom mierzenie się z milionami użytkowników, którzy już teraz grają w Stronghold Kingdoms.

Strategiczne MMO nadchodzi na iPady oraz iPhone’y. Firefly planuje kolejną część serii Twierdza na PC

„Niedawny sondaż GDC pokazał, że twórcy gier mobilnych zaczynają pracować nad grami PC. Jednak w przypadku Firefly jest zupełnie odwrotnie. Urządzenia przenośne potrzebują gier strategicznych, które wymagają umiejętności taktycznych, jak Stronghold Kingdoms. Widzimy dla nas miejsce, szczególnie, że nasze gry strategiczne są unikatowe”, powiedział Simon Bradbury, współzałożyciel i główny projektant Firefly Studios. „Przenosimy Twierdzę na urządzenia mobilne bez żadnych ograniczeń. Kingdoms będzie pełną wersją gry na iPady oraz iPhone’y z możliwością gry międzyplatformowej oraz całkiem nowym interfejsem przygotowanym specjalnie pod urządzenia dotykowe”.

Obecnie dostępne na PC oraz Mac, Stronghold Kingdoms będzie jedyną strategią w swoim rodzaju w App Store. Jest to strategiczne MMO zawierające rozgrywkę znaną z klasycznej Twierdzy, gdzie gracze mogą walczyć o tron różnych państw. Dołączając do Frakcji lub Domu, każdy Lord musi rozwijać swoje królestwo i wybrać jedną z wielu ról. Gracz może zostać zwykłym rolnikiem, kupcem, dyplomatą lub potężnym wojownikiem, dzięki rozbudowanemu drzewku badań. Każdy zamek może zostać zaatakowany w czasie rzeczywistym, gdy Lordowie walczą o dominację w Europie.

Dodatkowo Firefly ogłosiło plany odnośnie serii Twierdza na komputerach PC. Kolejna Twierdza, która obecnie nie posiada oficjalnej nazwy, będzie tworzona z myślą o usatysfakcjonowaniu fanów serii. Firefly nie tylko podzieliło się z graczami swoimi planami, lecz również poprosiło ich o sugestie i pomysły odnośnie nowych tytułów.

Gracze mogą przygotować się na nadejście gry na platformę iOS, rejestrując się za darmo i tworząc swoje królestwo na komputerach PC oraz Mac: http://pl.strongholdkingdoms.com

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów