Sprzedaż gier na Steam – PUBG wciąż na szczycie

Dawid Zaleski | @Dawidci | | Przeczytasz w 6 min.
Steam

Regularnie wchodzę na SteamSpy, by przekonać się jak sprzedają się obecnie najpopularniejsze tytuły. Niekiedy można wśród tych tytułów można znaleźć naprawdę nietypowe produkcje, które dla niektórych mogą być całkowicie nieznane, choć sprzedały się w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy. Poniżej znajdziecie sprzedaż obecnie najpopularniejszych, a także w miarę świeżych gier na Steam. Oczywiście nie są to dokładne dane, a jedynie szacowane, ale są dostatecznie bliskie rzeczywistym wynikom, by nie mieć do nich zbyt wielu wątpliwości.

  • Playerunkown’s Battlegrounds – 27,456,373
  • They Are Billions – 414,502
  • Getting Over It with Bennett Foddy – 587,900
  • Gang Beasts – 1,038,064
  • Bridge Constructor Portal – 104,142
  • Spellforce 3 – 86,570 – recenzja
  • Fallout 4 VR – 86,828
  • Okami HD – 97,682
  • Ylands – 96,907
  • Injustice 2 – 57,110

Playerunknown’s Battlegrounds

Na szczycie tej listy znalazł się oczywiście Playerunknown’s Battlegrounds, czyli tytuł, od którego tak naprawdę zaczęła się moda na Battle Royale. Mimo pół roku od wyjścia na Steam we Wczesnym Dostępie oraz miesiąca od właściwej premiery ta gra, którą wydaje Bluehole, wciąż się cieszy ogromna popularnością, a liczba sprzedanych egzemplarzy rośnie w zastraszającym tempie. Według SteamSpy w ciągu ostatniego miesiąca PUBG został dopisany do ponad dwóch milionów nowych bibliotek gier. Także nie tak dawno przekroczył próg trzech milionów graczy jednocześnie na Steam. Trzeba przyznać, że to naprawdę świetny wynik, a w takim tempie PUBG do końca roku powinno wyprzedzić Counter Strike: Global Offensive, jeśli chodzi o liczbę sprzedanych kopii. Nie tylko na Steam ten tytuł radzi sobie tak dobrze, ponieważ niedawno została przekazana informacja o tym, że posiadacze Xbox One kupili już ponad trzy miliony egzemplarzy Playerunknown’s Battleground. Nic dziwnego, że tak wielu twórców decyduje się na tworzenie gier Battle Royale czy też dołączanie do już istniejących gier takiego trybu rozgrywki.

They Are Billions

We Wczesnym Dostępie na ogół pojawiają się produkcje, którym już na pierwszy rzut oka widać, że wiele brakuje albo czuć, że przed twórcami zostało jeszcze wiele do zoptymalizowania. They Are Billions pojawiło się na Steam 12 grudnia 2017 roku i od początku widać, że przed twórcami niewiele zostało. Tryb Survival jest w pełni grywalny, a do pełni szczęścia została jedynie kampania, która ma zostać dołączona do gry wraz z jej premierą, czyli gdzieś na wiosnę bieżącego roku. Gra zbiera bardzo dobre opinie od graczy – 88% na Steam. Jest to nietypowy RTS, w którym zostajemy przeniesieni do steampunkowego świata, którego dotknęła zombie-apokalipsa. Zadaniem gracza jest rozwijanie kolonii, eksplorowanie pobliskich terenów, a także radzenie sobie z kolejnymi zmasowanymi atakami zombie.

They Are Billions

Getting Over It with Bennett Foddy

Jedna z tych gier, która ma irytować i właśnie dzięki temu Getting Over It zdobyło popularność. Niektóre produkcje są idealne do przedstawiania przez youtube’erów, dzięki czemu szybko zdobywają wyświetlenia, a i w krótkim czasie zyskuję masę fanów. Tak było w tym przypadku. Rozgrywka w Getting Over It nie jest niczym skomplikowanym, ale łatwo o błąd, który może sprawić, że szybko gracz powróci do punktu startowego. Jednak praktyka czyni mistrza i posługiwanie się młotem, by przemieścić się po różnych dziwnych miejscach może po dziesiątkach godzin stać się niemalże bezproblemowa. Niedawno został odnotowany rekord, jeśli chodzi o szybkość przejścia tej gry. Pewnemu graczowi udało się przejść tę niezwykle irytującą produkcję w niecałe dwie minuty, ale osiągnięcie mistrzostwa zajęło mu ponad 235 godzin.

Getting Over It

Gang Beasts

Czasy świetności Gang Beasts już dawno przeminęły, ale jest to wciąż całkiem popularna gra. Niegdyś dość często pojawiała się na YouTube, ale za to trochę ponad miesiąc temu w końcu wyszła ze Wczesnego Dostępu. Zajęło jej to jedynie 3 lata. Lepiej późno niż wcale, a jeśli chcecie się dowiedzieć więcej na temat tej gry możecie przeczytać w naszym tekście jeszcze z czasów Early Access.

Bridge Constructor Portal

Pierwsza gra z serii Bridge Constructor od ClockStone cieszyła się naprawdę dużą popularnością. Niestety kolejne ich produkcje nie mogły się równać pod względem sprzedaży do pierwowzoru. Budowanie mostów nie różniło się zbytnio w różnych tytułach, więc po co przepłacać. Dopiero połączenie Bridge Constructor z uniwersum Portal zapewniło twórcom lepsze wyniki. Co prawda sprzedaż już trochę zwolniła, ale od premiery minął niecały miesiąc, więc sądzę, że to będzie co najmniej ich druga najbardziej udana gra.

Spellforce 3

Wielki powrót popularnej serii. Niestety Spellforce 3 został odebrany niezbyt pozytywnie. Przeważnie można odnaleźć mieszane opinie na temat tej gry. Tak też właśnie odebrał tę grę Jakub o czym można przeczytać w jego recenzji.

Fallout 4 VR

Bethesda ma bardzo dobrą plan działania, jeśli chodzi o wydawania gier. Ich studiom pozwalają działać bez większych nacisków, a te najlepiej sprzedające się serie wciskają niemalże wszędzie. Może się to w końcu przejeść, ale na pewno Bethesda na tym dobrze wychodzi, dzięki czemu wyszedł też Fallout 4 VR. Postapokaliptyczna seria została przyjęta raczej pozytywnie na urządzeniach korzystających z wirtualnej rzeczywistości. Co prawda daleko jej Superhot VR, które jest najlepiej sprzedającą się grą VR do tej pory, ale sto tysięcy już jak na zwykłą produkcję to całkiem dużo, a co dopiero gdy chodzi o VR, gdzie grupa odbiorców jest znacznie mniejsza.

Fallout 4 Vr

Okami HD

Cieszy mnie to, że coraz częściej różne azjatyckie produkcje, w wersjach na PC są traktowanie przez twórców na poważnie. Tak też właśnie jest w przypadku odświeżonej pierwszej części Okami. Czuć, że twórcy się postarali, dzięki czemu gracze mogą z przyjemnością powrócić do tej serii albo po raz pierwszy bez większych problemów technicznych zanurzyć się w tej magiczny świat, w którym sterujemy wilkiem.

Ylands

Szczerze powiedziawszy, to nie spodziewałem się, że ta produkcja będzie się tak dobrze sprzedawać, szczególnie, że wciąż jest w fazie Wczesnego Dostępu, a podobno optymalizacja nie jest na najlepszym poziomie i jeszcze trochę jest roboty przed twórcami (podobno około pół roku pracy przed nimi). Ylands jest przedstawicielem kanciastych gier surwiwalowych z otwartym światem. Być może warto by było przyjrzeć się bliżej tej produkcji, gdy już będzie trochę bliżej ostatecznej premiery.

Injustice 2

Wynik Injustice 2 można uznać za jedną wielką przegraną, a to wszystko wina wydawcy, który był niezbyt zainteresowany jakimiś intensywniejszymi działaniami na PC. Według części graczy jest to najlepsza bijatyka poprzedniego roku. Tym bardziej szkoda, że tak słabo się sprzedaje – średnia tej gry na Steam wynosi 83%.

Źródło: SteamSpy

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów