Gang Beasts (PC) – przegląd wersji Early Access

Krzysztof Meckier | | Przeczytasz w 3 min.

Gier polegających na pokonaniu swojego przeciwnika w walce wręcz były setki. Wiele z nich to bardzo dobre i wciągające produkcje pozwalające się nam wcielić w postać napakowanego herosa z supermocami. Kto by pomyślał, że całkowite oderwanie się od tego schematu może być genialnym rozwiązaniem i przepisem na stworzenie wciągającej gry. Tytułem, o którym mowa, jest Gang Beasts, studia Boneloaf.

Gang Beasts to specyficzna bijatyka nastawiona na rozgrywkę między graczami w liczbie od dwóch do ośmiu, mająca się ukazać na platformie PC, oraz PS4, w której kontrolujemy gumowatego stworka, a naszym zadaniem jest totalna anihilacja naszych przeciwników – podobnych, gumowatych żelków. Gra jest na razie we wczesnej fazie alfa, więc w recenzji skupimy się głównie na tym, co gra oferuje, a nie na jej błędach, czy mankamentach. Po uruchomieniu gra wita nas prostym menu, składającym się z opcji, zakładki wyboru kostiumów dla naszych bohaterów i trybu „versus”, który prowadzi nas bezpośrednio do gry. Po wybraniu ilości graczy i jednej z wielu plansz, (do wyboru mamy takie lokacje jak ring bokserski, czy stację metra) przechodzimy do samego gameplayu.

gang beasts 4

Gang Beasts ma niesamowitą fizykę postaci. Nasi bohaterowie są trudni do kontrolowania, więc ich ruchy wyglądają komicznie, co dodaje rozgrywce uroku. Postaci nie mają pasków życia, a punkt zdobywamy jedynie wtedy, gdy całkowicie zniszczymy naszego przeciwnika (np. poprzez wrzucenie go pod nadjeżdżający pociąg) lub wyrzucimy go poza obszar gry. W trakcie rozgrywki możemy okładać przeciwnika żelowatymi kończynami lub łapać go i starać się wyrzucić poza planszę. Te proste elementy powodują, że gra jest naprawdę wciągająca i zabawna, szczególnie jeśli gramy z kilkoma znajomymi.

Czasami niestety, zdarzają się też bugi, takie jak brak kontroli nad postacią, czy utknięcie żelowego potworka w ścianie lub między elementami środowiska. Dużo można by też mówić o problemach sztucznej inteligencji stworów kontrolowanych przez CPU, które czasem stoją nieruchomo lub ignorują nas i sami zbiegają z planszy. Gra jednak nie jest jeszcze skończona i miejmy nadzieję, że debiutanci z Boneloaf dopracują wszystkie szczegóły. Mimo to, tytuł ma niesamowity potencjał i może być naprawdę bardzo dobrą pozycją, w którą będziemy zagrywać się wraz ze znajomymi na luźnych imprezach, czy spotkaniach towarzyskich. Dobrą decyzją ze strony twórców mogłoby być też udostępnienie graczom narzędzi do tworzenia map i postaci, oraz trybów gry.

Gang beasts 1

Gang Beasts jest na razie w głębokiej fazie rozwoju, więc nie powinniśmy wysnuwać zbyt pochopnych wniosków. Gra ze względu na swoją wyjątkowość i specyfikę warta jest jednak sporej uwagi i możliwe, że za jakiś czas będzie to świetnie sprzedający się produkt.

Co się podoba:

  • Wciągający i zabawny gameplay
  • Bardzo dobra fizyka postaci
  • Nacisk położony na tryb multiplayer

Co się nie podoba:

  • Liczne bugi, czasami uniemożliwiające rozgrywkę

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów