Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PC

Gang Beasts (PC) – przegląd wersji Early Access

okladka gang beasts

Gier polegających na pokonaniu swojego przeciwnika w walce wręcz były setki. Wiele z nich to bardzo dobre i wciągające produkcje pozwalające się nam wcielić w postać napakowanego herosa z supermocami. Kto by pomyślał, że całkowite oderwanie się od tego schematu może być genialnym rozwiązaniem i przepisem na stworzenie wciągającej gry. Tytułem, o którym mowa, jest Gang Beasts, studia Boneloaf.

Gang Beasts to specyficzna bijatyka nastawiona na rozgrywkę między graczami w liczbie od dwóch do ośmiu, mająca się ukazać na platformie PC, oraz PS4, w której kontrolujemy gumowatego stworka, a naszym zadaniem jest totalna anihilacja naszych przeciwników – podobnych, gumowatych żelków. Gra jest na razie we wczesnej fazie alfa, więc w recenzji skupimy się głównie na tym, co gra oferuje, a nie na jej błędach, czy mankamentach. Po uruchomieniu gra wita nas prostym menu, składającym się z opcji, zakładki wyboru kostiumów dla naszych bohaterów i trybu „versus”, który prowadzi nas bezpośrednio do gry. Po wybraniu ilości graczy i jednej z wielu plansz, (do wyboru mamy takie lokacje jak ring bokserski, czy stację metra) przechodzimy do samego gameplayu.

gang beasts 4

Gang Beasts ma niesamowitą fizykę postaci. Nasi bohaterowie są trudni do kontrolowania, więc ich ruchy wyglądają komicznie, co dodaje rozgrywce uroku. Postaci nie mają pasków życia, a punkt zdobywamy jedynie wtedy, gdy całkowicie zniszczymy naszego przeciwnika (np. poprzez wrzucenie go pod nadjeżdżający pociąg) lub wyrzucimy go poza obszar gry. W trakcie rozgrywki możemy okładać przeciwnika żelowatymi kończynami lub łapać go i starać się wyrzucić poza planszę. Te proste elementy powodują, że gra jest naprawdę wciągająca i zabawna, szczególnie jeśli gramy z kilkoma znajomymi.

Czasami niestety, zdarzają się też bugi, takie jak brak kontroli nad postacią, czy utknięcie żelowego potworka w ścianie lub między elementami środowiska. Dużo można by też mówić o problemach sztucznej inteligencji stworów kontrolowanych przez CPU, które czasem stoją nieruchomo lub ignorują nas i sami zbiegają z planszy. Gra jednak nie jest jeszcze skończona i miejmy nadzieję, że debiutanci z Boneloaf dopracują wszystkie szczegóły. Mimo to, tytuł ma niesamowity potencjał i może być naprawdę bardzo dobrą pozycją, w którą będziemy zagrywać się wraz ze znajomymi na luźnych imprezach, czy spotkaniach towarzyskich. Dobrą decyzją ze strony twórców mogłoby być też udostępnienie graczom narzędzi do tworzenia map i postaci, oraz trybów gry.

Gang beasts 1

Gang Beasts jest na razie w głębokiej fazie rozwoju, więc nie powinniśmy wysnuwać zbyt pochopnych wniosków. Gra ze względu na swoją wyjątkowość i specyfikę warta jest jednak sporej uwagi i możliwe, że za jakiś czas będzie to świetnie sprzedający się produkt.

Co się podoba:

  • Wciągający i zabawny gameplay
  • Bardzo dobra fizyka postaci
  • Nacisk położony na tryb multiplayer

Co się nie podoba:

  • Liczne bugi, czasami uniemożliwiające rozgrywkę

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Advertisement

Zobacz także...

TESTY SPRZĘTÓW

Listopad 2020 roku to dla graczy ten wyjątkowy okres, który zdarza się raz na 6-7 lat. Dokładnie 10 listopada na rynku pojawi się konsola...

TESTY SPRZĘTÓW

W dzisiejszych czasach kamera internetowa to bardzo przydatne urządzenie. Możemy je użyć do pracy zdalnej, nauki czy stremowania naszego wizerunku w czasie gry. W...

RECENZJE GIER

Ghostrunner pojawił się na rynku w idealnym dla momencie, wypełniając lukę, którą pozostawił po sobie przesunięty na grudzień Cyberpunk 2077. Część wygłodniałych cyberpunkowych klimatów...

Advertisement