Star Wars: Squadrons – zobacz grę w akcji na najnowszym gameplayu

Star Wars Squadrons
Star Wars Squadrons

O Star Wars: Squadrons wiemy już od jakiegoś czasu. Informacje na temat produkcji omyłkowo ujawnione zostały na kilka dni przed jej planowaną zapowiedzią. Podczas EA Play Live 2020 Electronic Arts zaprezentowało jednak kolejny materiał z gry.

Tym razem jest to wideo przedstawiające Star Wars: Squadrons w akcji. Niespełna sześciominutowy film przybliża graczom, czym dokładnie będzie produkcja od Electronic Arts, Motive Studios i Lucasfilm. Materiał znajdziecie poniżej, jest on dostępny z polskimi napisami.

Star Wars: Squadrons – trailer

Star Wars: Squadrons to gra pierwszoosobowa, w której zasiądziemy za sterami statu kosmicznego i zmierzymy się z siłami nieprzyjaciela. Produkcja zaoferuje wieloosobowe starcia 5 na 5, monumentalne bitwy floty oraz oryginalną historię rozgrywającą się w ostatnich dniach Galaktycznego Imperium i powstania Nowej Republiki, czyli po wydarzeniach z Powrotu Jedi. Ponadto, gracze będą mogli tworzyć drużyny z przyjaciółmi i grać przeciwko innym szwadronom, niezależnie od platformy, dzięki funkcji cross-play obsługiwanej na wszystkich systemach.

Star Wars Squadrons (2)

Star Wars: Squadrons zawiera również historię dla jednego gracza, która powoła do życia wydarzenia po Bitwie o Endor, gdy Sojusz Rebeliantów z powodzeniem zniszczył drugą Gwiazdę Śmierci. Dzięki tej historii gracze dowiedzą się, co to znaczy być pilotem podczas naprzemiennej walki z perspektywy dwóch różnych postaci, z których jedna służy w heroicznym Vanguard Squadron Nowej Republiki, a druga walczy dla przerażającego Titan Squadron w Galaktycznym Imperium. Historia ta zawiera zróżnicowaną obsadę nowych, oryginalnych postaci, a także kilka znajomych twarzy z uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Star Wars: Squadrons jest już dostępna w przedsprzedaży, a w sklepach pojawi się 2 października. W kosmicznych starciach udział będą brać mogli użytkownicy PC, PlayStation4 oraz Xbox One. Gra będzie również dostępna na VR z możliwością ukończenia całej produkcji w tym trybie. Abonenci EA Access oraz Origin Access Basic będą mogą mogli zagrać 10 godzin w ramach abonamentu, gdy tylko gra stanie się dostępna i dostaną 10% zniżki na zakup pełnej gry.